RX 6700 ekran kartı tam güç çalışmıyor

PuPZee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 2 hafta önce RX 6700 10 GB ekran kartı satın aldım ve şu an aktif olarak kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorun var, oyunlarda GPU kullanımım hiç sabit değil çok çok nadir %50 üstüne çıkıyor. Çoğunlukla ise %30 bandında gezmekte. Durum o kadar kötü ki %0 kullanıma bile şahit oldum. İşlemcim Intel i5 12500 16 GB RAM var. Sorun nedir?

İşlemcinde GPU var onu devre dışı bırakmayı denedin mi?

Online oyunların çoğu işlemci odaklı oluyor o yüzden olabilir. Hangi oyunlarda olduğunu yazarsan daha net cevap verebiliriz. Bir de adrenalineden yüksek performansa al.(oynadığın oyunları)

Onu nasıl yapacağım tam olarak biraz açabilir misiniz?

Online oyunların çoğu işlemci odaklı oluyor o yüzden olabilir. Hangi oyunlarda olduğunu yazarsan daha net cevap verebiliriz. Bir de adrenalineden yüksek performansa al.(oynadığın oyunları)

Online oyun dışında daha çok hikaye ve tek oyunculu oyunlar da yaşadım mesela Doom, Elden Ring, Read Dead Redempiton veya Online oyun için Valorant ya da Pro Soccer Online söyleyebilirim.

FurMark diye bir yazılım var, onu dener misin?

Onu nasıl yapacağım tam olarak biraz açabilir misiniz?

Online oyun dışında daha çok hikaye ve tek oyunculu oyunlar da yaşadım mesela Doom, Elden Ring, read Dead redempiton veya Online oyun için Valorant ya da Pro Soccer Online söyleyebilirim.

Oyunlar kısmından oyunları seçip ayarlayabilirsin. Güç planından yüksek performansa alabilirsin. Smart Access Memory açabilirsin. Ama anladığım kadarıyla kasma gibi bir problem yaşamamışsın. Bence fazla kurcalama. Dediğim ayarları yapsan yeterli. Yoksa bunun sonu sırf o yüzde oranı daha yüksek görmek için overclock bile yaparsın 😀 (bu değerlere Görev Yöneticisi'nden mi bakıyorsun?)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı