RX 6700 sistem GTA 5'te kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

tumdengeldımV

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
2x8
SSD veya HDD modeli
AGI 512, Samsung 1tb
Ekran kartı
Rx 6700
Anakart
A520mk V2
İşlemci
R5 5500
Aşağıya bıraktığım videodaki gibi berbat ötesi bir olay var. Ayarları normale çekince de aynı, Ultra yükseğe çekince de aynı. Grafik modu kullanıyordum; GTA 5'i sildim yeniden yükledim vesaire birçok çözüm denedim ama bulamadım. Sunucu ile alakalı bir problem olabilir mi? R6, Valorant, CS:GO gibi türlü oyunlarda böyle durumlar yok. Hatta RDR2'de bile yaşamıyorum.

V-Sync açık olduğu için yapıyor olabilir aynı problemi yaşamıştım daha önce. Normalde yapmaması gerek ama çözümü o şekilde bulmuştum.

Şu an Ultra high ayarlardayım.

CPU: %50'lerde takılıyor.
GPU: %80-90 arası gidip geliyor.

V-Sync denedim, olmadı.

GPU'nun 80-90 arası kalması o ayarlarda yüksek ihtimal kare hızının sabitlendiğini işaret eder. Bir de AMD'nin kendi yazılımından bakmayın kullanımlara. Yıllardır yanlış veri göstermesinden kafayı yiyorum Afterburner'dan bakın.

Aşağıya bıraktığım videodaki gibi berbat ötesi bir olay var. Ayarları normale çekince de aynı, Ultra yükseğe çekince de aynı. Grafik modu kullanıyordum; GTA 5'i sildim yeniden yükledim vesaire birçok çözüm denedim ama bulamadım. Sunucu ile alakalı bir problem olabilir mi? R6, Valorant, CS:GO gibi türlü oyunlarda böyle durumlar yok. Hatta RDR2'de bile yaşamıyorum.

full ultra al

Oyunun ayarlarında "MSAA" seçeneğini kaç yaptınız? x4 yeterli.

Bir de "Grass Quality" seçeneğini normal yapın.

GPU'nun 80-90 arası kalması o ayarlarda yüksek ihtimal kare hızının sabitlendiğini işaret eder. Bir de AMD'nin kendi yazılımından bakmayın kullanımlara. Yıllardır yanlış veri göstermesinden kafayı yiyorum Afterburner'dan bakın.
Şu an Afterburner'dan bakıyorum ve şu şekilde;

GPU kullanımı ortalama 50-80 arası. Her şey high ayarlarda şu anda.
CPU kullanımı ortalama 30-50 arası.

Deniyorum

Şu an Afterburner'dan bakıyorum ve şu şekilde;

GPU kullanımı ortalama 50-80 arası. Her şey high ayarlarda şu anda.
CPU kullanımı ortalama 30-50 arası.

Deniyorum

50-80 arası olması normal değil high ayarlarda birşeylerde kısıtlama var belli ki. Kare kısıtlaması yok dediniz diğer öneride bulunacak arkadaşlar bu konu üzerinden öneride bulunsun!

Hiçbir etkisi olmadı.

50-80 arası olması normal değil high ayarlarda birşeylerde kısıtlama var belli ki. Kare kısıtlaması yok dediniz diğer öneride bulunacak arkadaşlar bu konu üzerinden öneride bulunsun!
Biraz daha detaylandırabilir misiniz?

@imnotagamer emoji atmanızın sebebi nedir?

Geri
Yukarı