RX 6700 XT düşük FPS veriyor

Stok fan. Ama Fortnite'ta 70-75 derecede çalışıyor. 2K Ultra'da onda 70-80 FPS alıyorum. Yine daha düşük FPS.

Hocam bence bir fanı kontrol edin çok toz falan var mı diye. Ben bayağı temizlemedim fanı sonra üst üste birkaç gün kapandı MSI Afterburner'dan baktım işlemci 95-90 arası gidiyor. Dropda yiyordu bayağı. Hemen kapayıp temizledim. 55'lere kadar düştü drop sorunuda gitti. Eğer çok toz varsa ondan olabilir hocam.

Hocam bence bir fanı kontrol edin çok toz falan var mı diye. Ben bayağı temizlemedim fanı sonra üst üste birkaç gün kapandı MSI Afterburner'dan baktım işlemci 95-90 arası gidiyor. Dropda yiyordu bayağı. Hemen kapayıp temizledim. 55'lere kadar düştü drop sorunuda gitti. Eğer çok toz varsa ondan olabilir hocam.
Hocam peki nasıl temizleyebilirim?

DX11'li oyunlarda AMD kartlar kötü performans veriyor. AC Origins'te de DX12 desteği olmadığı için ya DXVK ile Vulkan bazlı çalıştırmanız ya da DX11 optimizasyonlu bir driver indirmeniz lazım. 22.10.2 driver'ı gördüğüm kadarıyla iyi şuan.

Hocam peki nasıl temizleyebilirim?

Hocam böyle agüçlü bir hava üfleme makinesi lazım. Kurutma makinesiyle falan olmuyor. İnternetten bakabilirsiniz.

DX11'li oyunlarda AMD kartlar kötü performans veriyor. AC Origins'te de DX12 desteği olmadığı için ya dxvk ile Vulkan bazlı çalıştırmanız ya da DX11 optimizasyonlu bir driver indirmeniz lazım. 22.10.2 Driver'ı gördüğüm kadarıyla iyi şu an.

Bunu da deneyin bence hocam.

Geri
Yukarı