RX 6700 XT sistemde Cyberpunk'ta düşük GPU kullanımı oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

mertlev

Hectopat
Merhaba, normalde her şey ultrada RT kapalı 100-120 civarı oynuyorum ama sste ki bölgeye gelince 60'ın altına düşüyor. GPU kullanımı düşüyor, bu oyundan kaynaklı bir sorun mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20230215_225815.jpg
    IMG_20230215_225815.jpg
    231,5 KB · Görüntüleme: 59
O bölgelerde işlemci yetersiz kalıyor. Trafik yoğunluğunu azaltmak biraz rahatlatır. Bende de benzer değerleri veriyordu o bölgelerde.
Hocam o yerde ayarların hepsini low yapıyorum yinegpu kullanımı düşük yine fps düşük sizdede öylemi? Ve gta v te durum nasıl sizde, bazı yerlerde ordada gpu kullanımı düşüyor bende .

Hocam RTX2060 kartımda da aynı yerlerde aynı dropları yiyordum özellikle meydan gibi yerlerde, sanırım oyunda sorun var bir de GTA V'te bu sorunları yaşıyorum çözümü olsa keşke.

Bu oyun sorunları vardı tamam da başından beri AMD kartlarda biraz düşük verim veriyor. İstersen 6700XT değerinde kartlara bakın performans olarak bu oyunda.

Cp77 her ne kadar güncelleme alsa da hala optimize konusunda sıkıntılar var ben de 6700XT kullanıyorum zaten optimizesi iyi oyunlara girdiğinizde sorunun CP77 de olduğunu anlarsınız.

Cp77 her ne kadar güncelleme alsa da hala optimize konusunda sıkıntılar var ben de 6700XT kullanıyorum zaten optimizesi iyi oyunlara girdiğinizde sorunun CP77 de olduğunu anlarsınız.
Hocam size bir sorum olacak ben cyberpunk ve forza horizon 5 te ışın izleme ayarı açıkken oyuna girmiyor ayarı kapatınca giriyor sizde böyle bir durum var mı?

Hocam size bir sorum olacak ben Cyberpunk ve Forza Horizon 5'te ışın izleme ayarı açıkken oyuna girmiyor ayarı kapatınca giriyor sizde böyle bir durum var mı?

Forza'yı denemedim ama CP77'ye girerken ışın izleme otomatik olarak açıktı girmişti ama sonradan denemedim FPS düşürüyor diye.

Geri
Yukarı