RX 6700 XT'den RTX 3080'e geçmek mantıklı mı?

@ESY Fan sesinden bende şikayetçiyim, daha ellemedim fanlarına ama kasa yüzünden. Kasam küçük olduğu GPU beklenenden fazla ısınıyor. Camı söküp öyle kullanıyorum böylelikle sorun kalmıyor. Kasa alacağım yakın zamanda. Soğutma olarak çok başarılı ve devasa bir model çift fan olmasına rağmen. CW duymadım açıkçası.

@ESY Fan sesinden bende şikayetçiyim, daha ellemedim fanlarına ama kasa yüzünden. Kasam küçük olduğu GPU beklenenden fazla ısınıyor. Camı söküp öyle kullanıyorum böylelikle sorun kalmıyor. Kasa alacağım yakın zamanda. Soğutma olarak çok başarılı ve devasa bir model çift fan olmasına rağmen. CW duymadım açıkçası.
Ben de şaşırdım, sapphire nitro+ modeli bile 70 leri görüyordu bu kart ısınmıyor.

Peki size bir şey sormak istiyorum. Sizce 2k monitör almalı mıyım yoksa pek fark etmez 1080p devam et mi dersiniz ?

@ESY Ekstra masraf olur gerek yok bence.

Wattman sorunu yaşadın mı hiç? Şimdiye kadar 1 defa yaşadım.

Ayrıca yüksek kaliteli video izlemekte de sorun var. 8K video çalıştırmıyor kart. AMD'nin klasik yazılım sorunları. İstersen sende dene.
Wattman hiç yaşamadım. Sapphire modelinde durduk yerde görüntü gitmişti yedek ekran kartımla driverları kökten kaldırıp kartı taktığımda düzelmişti.

@ESY Ekstra masraf olur gerek yok bence.

Wattman sorunu yaşadın mı hiç? Şimdiye kadar 1 defa yaşadım.

Ayrıca yüksek kaliteli video izlemekte de sorun var. 8K video çalıştırmıyor kart. AMD'nin klasik yazılım sorunları. İstersen sende dene.
8K da sistem donuyor gibi oluyor 😂

Başlıkta belirttiğim gibi sizce mantıklı mı? Üzerine 2500 TL vermem gerekiyor, RTX 3080 12 GB modeli.

İş oyun vb işler yapacaksanız hemen geçin ben grafik tasarım yanında oyun 3D vb. işlerlede uğraşıyorum AMD bu işlerde NVIDIA'ya göre çok güçsüz kalıyor bence geç daha iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı