RX 6800 vs RX 7700 XT

İşlemci ve ekran kartı dışında diger parçaları kötü yani.

Dostum parçaları güzel merak etme.

Önerebileceğin bir hazır sistem var mı?

43K TL'ye alabileceğin en iyi sistem benim attığım sistemdir. Herhangi bir parçası kalitesiz falan değil kasanın fan kalitesi gayet iyi BIOS konusunda bir sıkıntı yok olamaz da anakart b serisi zaten bu sistemi 1 adım öne atan da anakartının b serisi olması ve fiyatının böyle parçalara göre uygun olmasıdır.

SSD ve RAM'i yükseltirsen KC3000 iyi ama RAM'in CL değeri hala yüksek. Diğer parçalar da dediğim gibi. @SadeceYiğit senin derdin ne merak ettim, düşünceni söylemeyeceksen boş boş beğenmedim atıp geçme.

Ayrıca daha iyi bir öneri yapmadan ortaya iki üç tane laf atarak sistem tavsiyesinde bulunulmaz 40-45k TL aralığında alabileceği en iyi sistemi attım adama. Yiğide laf yapıyorsun da bir önerin yok birader? Sistem gayet güzel marka ve kalite konusunda sıkıntı yok.

Dostum parçaları güzel merak etme.

43K TL'ye alabileceğin en iyi sistem benim attığım sistemdir. Herhangi bir parçası kalitesiz falan değil kasanın fan kalitesi gayet iyi BIOS konusunda bir sıkıntı yok olamaz da anakart b serisi zaten bu sistemi 1 adım öne atan da anakartının b serisi olması ve fiyatının böyle parçalara göre uygun olmasıdır.

Ayrıca daha iyi bir öneri yapmadan ortaya iki üç tane laf atarak sistem tavsiyesinde bulunulmaz 40-45k TL aralığında alabileceği en iyi sistemi attım adama. Yiğide laf yapıyorsun da bir önerin yok birader? Sistem gayet güzel marka ve kalite konusunda sıkıntı yok.
Okuma yazman yok herhalde. "Daha uyguna bir şey olmadığı sürece alınmaz." Hala öneri istemeye devam et sen. Cl 46 RAM'e iyi deyip kullanmadığın kasayı da ben kullanmama rağmen benden iyi bilmen de ayrı bir konu. SSD giriş-orta seviye sayılabilecek özelliklere sahip ve DRAM'siz. Yine okuma yazman olmadığı için anlamamışsın, açıklayayım: BİOS'a sıkıntılı diyen olmadı. Kolaylık ve menü bakımından rezalet, BİOS ile işi olan adamları tatmin etmez. "Markanın desteği, anakartın malzeme kalitesi ve sorunlarının olup olmadığı hakkında da hiçbir yorum görmedim daha önce." Zamanında araştırıp detaylı bilgiler bulamamıştım anakart hakkında. Bu kadar övdüğüne göre demek ki sen bulabilmişsin, kaynakları bekliyorum. Neyse ya da atma, kendini yüksek mesajı var diye her şeyi biliyor zanneden kişiler ile tartışmaya değmez. Gülüp geçebilirsiniz, Sabahtan akşama kadar işi gücü olmayıp sosyalde takılan kişiler ile vaktimi kaybetmek istemiyorum.

Önerebileceğin bir hazır sistem var mı?
2 haftadır bakamadım piyasaya, fiyatlar değişmiştir. Şu anda elektrikler yok, telefonun da şarjı az. O yüzden önerim yok ama attığın sistemin ekran kartı aynı ve işlemci 7600, diğer parçalar daha kaliteli ve iyi olacak şekilde 37k'ya abime toplamıştım.

Son düzenleme:
Okuma yazman yok herhalde. "daha uyguna bir şey olmadığı sürece alınmaz." hala öneri istemeye devam et sen. CL 46 RAM'e iyi deyip kullanmadığın kasayı da ben kullanmama rağmen benden iyi bilmen de ayrı bir konu. SSD giriş-orta seviye sayılabilecek özelliklere sahip ve DRAM'siz. Yine okuma yazman olmadığı için anlamamışsın, açıklayayım: BIOS'a sıkıntılı diyen olmadı. Kolaylık ve menü bakımından rezalet, BIOS ile işi olan adamları tatmin etmez. "markanın desteği, anakartın malzeme kalitesi ve sorunlarının olup olmadığı hakkında da hiçbir yorum görmedim daha önce." zamanında araştırıp detaylı bilgiler bulamamıştım anakart hakkında. Bu kadar övdüğüne göre demek ki sen bulabilmişsin, kaynakları bekliyorum. Neyse ya da atma, kendini yüksek mesajı var diye her şeyi biliyor zanneden kişiler ile tartışmaya değmez. Gülüp geçebilirsiniz, sabahtan akşama kadar işi gücü olmayıp sosyalde takılan kişiler ile vaktimi kaybetmek istemiyorum.

2 haftadır bakamadım piyasaya, fiyatlar değişmiştir. Şu anda elektrikler yok, telefonun da şarjı az. O yüzden önerim yok ama attığın sistemin ekran kartı aynı ve işlemci 7600, diğer parçalar daha kaliteli ve iyi olacak şekilde 37K'ya abime toplamıştım.

Bu adamın BIOS ile ne işi olacak? Atacağın başka bir bahane kaldı mı? Elektrik yok şarj yok 2 hafta da piyasa değişmiştir falan. Öneri beklediğim falan yok bu kadar sistemleri biliyorsan bir tane de sen öner bakalım dedim ortalık da hala öneri yok. Atmak zorunda da değilsin ama adamın bütçesinde rahatlıkla 4070 Super kartlı sistemler bulunabiliyor o sistem bir sorun çıkarmaz. Yüksek mesajla da alakası yok işin sabahtan akşama kadar forumda olduğumu kim söyledi? Yani bu bütçe de RX 6800 almak da çok mantıksız hele ki sıfır almak çok daha mantıksız. 4070 Super gibi bir kart dururken. O sistem gayet de güzel alınır parçalar bir sorun çıkarmaz malzeme konusunda kusurları yok RAM de bir problem yaratmaz.

Konu sahibi arkadaşın bütçesindeki en iyi hazır sistem GameGaraj'da ki sistemdir. Tabii belirtilen değişiklikler ile alındığında. Konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok adam normal bir kullanıcı.

Ayrıca daha uyguna da daha güzel bir sistem yok.

Son düzenleme:
Bu adamın BIOS ile ne işi olacak? Atacağın başka bir bahane kaldı mı? Elektrik yok şarj yok 2 hafta da piyasa değişmiştir falan. Öneri beklediğim falan yok bu kadar sistemleri biliyorsan bir tane de sen öner bakalım dedim ortalık da hala öneri yok. Atmak zorunda da değilsin ama adamın bütçesinde rahatlıkla 4070 Super kartlı sistemler bulunabiliyor o sistem bir sorun çıkarmaz. Yüksek mesajla da alakası yok işin sabahtan akşama kadar forumda olduğumu kim söyledi? Yani bu bütçe de RX 6800 almak da çok mantıksız 4070 Super gibi bir kart dururken. O sistem gayet de güzel alınır parçalar bir sorun çıkarmaz malzeme konusunda kusurları yok RAM de bir problem yaratmaz.

Normal de forumda ben bu sistemi öneririm 40k TL bütçeye ancak GameGaraj'daki sistem yeni çıkartılmış parçaları fiyatına göre gayet iyi olan bir sistem.

"Atacağın başka bir bahane kaldı mı? Elektrik yok şarj yok 2 hafta da piyasa değişmiştir falan." hahaha. Attığın sistemin fiyatı 2 hafta önce baktığım zaman 40k olması dışında başka bir problem yok. "Bu adamın BIOS ile ne işi olacak?" ona adam karar verir, ben vermem. Kaldı ki BIOS'u kötü olduğundan almasın diye de bir şey demedim, sadece haberi olsun istedim. "Daha uyguna bir şey olmadığı sürece alınmaz, hala öneri istemeye devam et sen." dememe rağmen hala sistem beklemen de ayrı bir konu. Demek ki şu anda daha uygun bir sistemin olup olmadığını bilmiyorum da ondan böyle bir genelleme yapıyorum, tabii sen sebepleri bahane olarak gördüğün için ne anlatsam boş sana. "Yani bu bütçe de RX 6800 almak da çok mantıksız 4070 Super gibi bir kart dururken." o konuda da belirtmeyi unutmuşum, benim hatam var. Ekipmanlar ile 37k civarı tuttu, sistem 27k civarı. "O sistem gayet de güzel alınır parçalar bir sorun çıkarmaz malzeme konusunda kusurları yok RAM de bir problem yaratmaz." anakart dışında hiçbir parça sorun çıkartmaz, ben de önceki sistem de kullandım sorun çıkartmadı ama ben de çıkmadı diye başka birinde de çıkmayacak diye bir şey yok. Çok kullanan olmadığı için problemleri bilinmiyor. Ondan kaynak istedim zaten senden.

@706903 AM5'te CL'nin pek önemi yok. Hava akışı da gayet iyi. KC3000 de high end SSD modelidir. Anakartın BIOSTAR olmasının pek bir önemi yok. ASUS veya MSI olmasını yeğlerim ama sorun yaşatacak bir model değil.

KC3000'e bir şey diyen olmadı zaten, ben RAM yükseltilecek şekildeki haline yorum yaptım. Boşta ekran kartı 50 derece ise bence hava akışı iyi değildir. CL değeri çok önemli olmasa da düşük olana göre illaki bir fark yaratacaktır, tavsiye edilenin çok üzerinde. "Markanın desteği, anakartın malzeme kalitesi ve sorunlarının olup olmadığı hakkında da hiçbir yorum görmedim daha önce.", "Zamanında araştırıp detaylı bilgiler bulamamıştım anakart hakkında." böyle dememe rağmen öve öve bitiremedi arkadaş, ben de incelemeler bulduğunu düşünüp arkadaştan kaynak bekledim ama kaynak sunamayacağı için vazgeçtim. BIOSTAR'ın köklü firma olduğunu ben de biliyorum, sadece BIOS'u rezalet dedim. Sorun çıkartıp çıkartmayacağı hakkında da şu yorumu yaptım: "Sorunlarının olup olmadığı hakkında da hiçbir yorum görmedim daha önce." çok kullanan kişi görmedim, bu aralar herkes almaya başladı. İncelemeleri ya da problemleri görürüz artık.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Okuma yazman yok herhalde. "Daha uyguna bir şey olmadığı sürece alınmaz." Hala öneri istemeye devam et sen. CL 46 RAM'e iyi deyip kullanmadığın kasayı da ben kullanmama rağmen benden iyi bilmen de ayrı bir konu. SSD giriş-orta seviye sayılabilecek özelliklere sahip ve DRAM'siz. Yine okuma yazman olmadığı için anlamamışsın, açıklayayım: BIOS'a sıkıntılı diyen olmadı. Kolaylık ve menü bakımından rezalet, BIOS ile işi olan adamları tatmin etmez. "Markanın desteği, anakartın malzeme kalitesi ve sorunlarının olup olmadığı hakkında da hiçbir yorum görmedim daha önce." Zamanında araştırıp detaylı bilgiler bulamamıştım anakart hakkında. Bu kadar övdüğüne göre demek ki sen bulabilmişsin, kaynakları bekliyorum. Neyse ya da atma, kendini yüksek mesajı var diye her şeyi biliyor zanneden kişiler ile tartışmaya değmez. Gülüp geçebilirsiniz, Sabahtan akşama kadar işi gücü olmayıp sosyalde takılan kişiler ile vaktimi kaybetmek istemiyorum.

2 haftadır bakamadım piyasaya, fiyatlar değişmiştir. Şu anda elektrikler yok, telefonun da şarjı az. O yüzden önerim yok ama attığın sistemin ekran kartı aynı ve işlemci 7600, diğer parçalar daha kaliteli ve iyi olacak şekilde 37K'ya abime toplamıştım.

Nereden topladığınızı söyler misiniz çünkü bu sistem çok hoşuma gidiyorda.

Nereden topladığınızı söyler misiniz çünkü bu sistem çok hoşuma gidiyorda.
Belirli bir siteden toplamadım. Ekran kartını sarı siteden aldık, diğer parçaları da farklı farklı sitelerden. Cuma indirimlerinden topladım ama genel olarak. Neyse şu arkadaşlar yardımcı olur size, ben daha fazla uğraşmak istemiyorum kendileriyle. Onların dediklerini yaparsınız, malum her şeyi biliyorlar.

CL değeri çok önemli olmasa da düşük olana göre illaki bir fark yaratacaktır, tavsiye edilenin çok üzerinde.
Değil. 5 FPS bile fark etmeyecektir. Kusur bulmak için kusur arama. BIOS'un rezalet olduğu birçok anakart modeli var Asus, Gigabyte, MSI gibi markaların. Bu sadece bir kozmetik detayı.
Ayrıca problemleri varsa bunun için senin kanıt vermen lazım. Yokluk değil, varlık ispatlanır.
Boşta ekran kartı 50 derece ise bence hava akışı iyi değildir.
Modelden modele, koşuldan koşula değişir ve boşta 45 - 50 derece olmasında bir problem göremiyorum şahsen. Zaten hava akışını engelleyecek bir şey de yok.

Bence de hocam kozmetik detay. Neyse ben haksızım, tüm yazdıklarım yanlıştı. @FETİH1 Yazdıklarım yokmuş gibi düşün dostum. Hesabı da kapatıyorum, kolay gelsin sizlere.
Sorun çıkartmayacağını belirtmişim, değil mi? Zorda kalınırsa, iyi fiyata düşerse alınır. Asus, MSI gibi markaları yeğlediğimi de söyledim. Ayrıca bir anakartın en fazla ne gibi bir kronik sorunu olabilir? Ciddi bir kronik sorunu varsa da illaki bilen biri vardır ama ben öyle bir şey göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı