RX 6900 XT sistem ne kadar eder?

Bi fiyat edinmek için sordum, şimdi satmayacağım ama 45 bine sattım diyelim , 45 bine nasıl bir sistem tavsiye edersiniz.

Not:ekran kartı hariç hepsinin garantisi devam ediyor.

Şimdi şöyle, günümüzde bir sistemdeki en pahalı bileşenin ekran kartı olduğunu düşünürsek, ekran kartının garantisi hariç diğerlerininki devam ediyorsa 30k seviyesine gelebilir diye düşünüyorum. Fakat sisteminize baktığımda günümüz için gayet yeterli olduğunu görüyorum.

Şimdi şöyle, günümüzde bir sistemdeki en pahalı bileşenin ekran kartı olduğunu düşünürsek, ekran kartının garantisi hariç diğerlerininki devam ediyorsa 30k seviyesine gelebilir diye düşünüyorum. Fakat sisteminize baktığımda günümüz için gayet yeterli olduğunu görüyorum.
Biraz daha öldür fiyatı. 240MM sıvı soğutmalı 6900XT çalıştıracak güç kaynaklı sistemi adam 30K'ya bırakacak. 4060Tİ 7500F sistemler bile 30K'dan başlıyor.

Biraz daha öldür fiyatı. 240MM sıvı soğutmalı 6900XT çalıştıracak güç kaynaklı sistemi adam 30K'ya bırakacak. 4060Tİ 7500F sistemler bile 30K'dan başlıyor.

Fiyatı düşürmek için söylemedim. 2. el piyasasında fiyatlar garanti durumuna göre değişiyor. Bana göre tüm kasayı 35k ya bile satsa zarar eder. Hem satmasına da gerek yok çünkü sistemi gayet iyi bence. Yinede kendisi memnun değilse satışa çıkarabilir tabiki.

Bundan daha üst bir sistem toplamak istiyorsa ekstradan 30k filan daha masraf yapması gerekecek.

Bu sistemin ederi en fazla 30k dır. Sistemi değerli kılan en önemli parçalar önce ekran kartı sonra işlemci dır. Sistemde kullanılan ekstra kaliteli bileşenler tercih sebebi olmaz genelde. 6900 XT ikinci elde çok değerli bir kart değil.

Bu sistemin ederi en fazla 30k dır. Sistemi değerli kılan en önemli parçalar önce ekran kartı sonra işlemci dır. Sistemde kullanılan ekstra kaliteli bileşenler tercih sebebi olmaz genelde. 6900 XT ikinci elde çok değerli bir kart değil.

İşlemci ile ekran kartını sadece satsam 20 bini geçiyor, geri kalan parçaları kimse 10bin TL'ye bulamaz. Onu geçtim, SSD'nin sıfırı zahten 8000TL Ki daha öbür parçaları saymadım.
Belki sistem olarak dediğiniz olabilir ama tek tek satarsam 40 bini kesinlikle geçerim.

(Ama şuan satmayı düşünmüyorum, bi fiyat almak için sordum.)

Son düzenleme:
İşlemci ile ekran kartını sadece satsam 20 bini geçiyor, geri kalan parçaları kimse 10bin TL'ye bulamaz. Onu geçtim, SSD'nin sıfırı zahten 8000TL ki daha öbür parçaları saymadım.
Belki sistem olarak dediğiniz olabilir ama tek tek satarsam 40 bini kesinlikle geçerim.

(Ama şu an satmayı düşünmüyorum, bir fiyat almak için sordum.)

Parça parça satmak daha mantıklı kesinlikle katılıyorum. Bütün sistemi satacak olursan ekran kartından dolayı büyük zararla satarsın. 40'a satmak istesen adamlar sıfır 4070 Super'li DDR5 sistem alırım diyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı