RX 7900'lü sistem tam performans vermiyor

emiraçaaa

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force 16GB(2x8) Vulcan Black EXPO 5600mhz CL40 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
MLD 500GB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX7900GRE Pulse OC 16GB GDDR6 256b
Anakart
ASRock A620M-HDV/M.2 6400mhz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F 3.7 GHz AM5 38 MB Cache 65 W
Merhaba dediğim bilgisayarı kurmaya götürdüğüm yer bana hiç güven vermedi ve bir şeyleri yanlış yaptığını bilgisayarın performans kapasitesini tam kullanamadığını düşünüyorum. Bunu nasıl çözerim?

Tam kullanamıyor derken neyde sorun yaşıyorsunuz? Açıklayıcı bir bilgi paylaşmamışsınız.

Size tam performans almadığınızı düşündüren nedir? Oyunları hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
2560x1440, Hocam anlamadığım şekilde bi önceki bilgisayarımda 750ti vardı aynı ondaki gibi fps drop alıyor ama fps sayısı oynamıyor oyun donuyor sadece

Bilgisayarı aldınız mı hocam
Evet sizce yanlış mı dizmişim parçaları

2560x1440, Hocam anlamadığım şekilde bir önceki bilgisayarımda 750 Ti vardı aynı ondaki gibi FPS düşmesi alıyor ama FPS sayısı oynamıyor oyun donuyor sadece

Oynadığınız oyunun optimizasyonu ile ilgili bir sorun olabilir mi? Sorun yaşadığınız sadece 1 oyun mu var? Başka oyunlarda denediniz mi? Sorun yaşadığınız oyun hangisi? Aldığınız FPS nedir? Binde 1 ve Yüzde 1 FPS değerleri nedir?

Tam kullanamıyor derken neyde sorun yaşıyorsunuz? Açıklayıcı bir bilgi paylaşmamışsınız.
Oyunlar akıcı değil ve csgo da 100 fps alıyor normal ayarlarda

Anakart X670 ya da B650 olmalıydı bu sisteme a serisi anakart olmamış bir de güç kaynağınızı yazarsanız seviniriz

RAMPAGE RMP-700-80P 700W 80PLUS​

Evet sonradan yükseltmeye fiyatı daha uygun parçaları şimdlik biraz daha düşük aldım bilir kişiye danışmadım

Oyunlar akıcı değil ve CS:GO'da 100 FPS alıyor normal ayarlarda

100 FPS fazla ölü bir değer. Ya sürücülerde bir sorun var ya da sıcaklık değerlerinde bir sorun vardır. CS:GO oyununda ise temel etken işlemci olacağı için işlemcinin güç kullanım değerleri ve sıcaklık değerlerine bakmak gerek.

Geri
Yukarı