RX570 Smart Access Memory gözükmüyor

Barış_244

Centipat
Daha fazla  
Merhaba kendim kullandığım için işlemcisi ve ekran kartı AMD olan arkadaşıma da Smart Access Memory'yi açmasını söyledim fakat Adrenaline yazılımında bulamadığını söyledi Discord'dan ekran açarak gösterdi gerçekten yoktu.
Kendisinde Ryzen 5 5600X ve RX570 ekran kartı var BIOS'tan ayar yapmak gerektiğini biliyorum fakat ben BIOS ayarlarımı yapmadan önce de Adrenaline yazılımında görebiliyordum sadece etkinleştiremiyordum.
Bu teknoloji belli bir neslin üstündeki kartlarda mı var bilmiyorum.

1.png

Burada gördüğünüz altı çizili Smart Technology ve Smart Access Memory arkadaşımda yok. (ikimizde de yazılımın aynı sürümü kurulu.)

Eski nesil kartlarda SAM açma durumu işlemciye, anakarta ve kartın kendisine bağlı. RX570'de SAM açsan bile değişen bir şey olmayacak zaten.
Ne demek değişen bir şey olmayacak dikkate değer bir performans artışı sağlıyor daha fazla performans daha fazla fps demek ve oyun oynarken buna ihtiyacımız oluyor.
Eki Görüntüle 2125059

Buna ek olarak 400 serisi anakartlarda da açılıyor, B450M K kullanıyorum ve açabiliyorum.
Anladım teşekkür ederim.
O sistemde sam açmak için UEFI kurulum ile CSM'yi kapatmanız gerekiyor, CSM kapanınca da RX570 BIOS'da görüntü vermeyecek, şansızsanız hiç görüntü vermeyecek, BIOS sıfırlamak veya başka kartla görüntü almak zorunda kalacaksınız.
O halde hiç bulaşmamak en mantıklısı.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı