RX6600 sistem parçaları uyumlu mu?

yunnnus

Zeptopat
Daha fazla  
AMD Radeon RX6600 Pulse 8 GB 128bit 2490MHz.
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 35MB AM4 65W fanlı.
Gigabyte B550M DS3H 4000MHz(OC) rev 1.5 DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
Casper Excalibur M.E27FHD-G 27" 200Hz 1ms 300nıt (HDMI+display) Curved FreeSync + G-Sync FHD LED monitör.
Frisby FC-9320G 600W 80+ Bronze 4 RGB fan mini-ATX bilgisayar kasa.
MLD M300 1TB 3300 MB-3100 MB/s NVMe M.2
2280 SSD.
Kingston 16 GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM HyperX Fury Black serısı.
Gameforce GF700 700W 80+ bronz sertifikalı güç kaynağı.

Arkadaşlar kasa ve diğer parçalar uyumlu mu?

Yardımcı olur musunuz? İlk bilgisayar toplama deneyimim. 🫶

Parçalar iyi görünüyor, ancak o monitörü sakın alayım deme.

İkinci el toplamadıysanız fiyat avantajıda kalmamıştır. Benim kendimce gördüğüm eksi noktaları yazayım. Ben olsaydın Ryzen 5 5600X yerine daha ucuz, nispeten daha az ısınan ve benzer performansa sahip Ryzen 5 5600'ü seçerdim. 2 ayrı güç kaynağı belirtmişsiniz, Frisby zaten bu işte bence tercih edilmemesi gereken bir marka, Gameforce'da muhtemelen Rampage'den hallice bir üründür memnunda bırakabilir sorunda yaratabilir. Bence piyasada oldukça uygun bulunan 650W PSU'lu DeepCool kasalardan alınabilirdi en azından PSU tarafından nispeten daha güvenilir. Monitörün neden alınmaması gerektiğini anlatmamıza gerek yok herhalde YouTube'da daha geçtiğimiz ay detaylı videolar paylaşıldı bu konu üzerine. RX 6600 alıyorsanız ben olsam Pulse modeline bakmazdım, çift fanlı olduğu halde soğutma bloğu çok ufak ve XFX gibi diğer alternatiflere göre bile oldukça sacak çalışıyor. Anakartı geçen yıl alıp bir süre kullanmıştım, güncel versiyonu öncekilere göre biraz kırpılmış ancak SSD ve RAM slotu bakımından fiyat segmentinde güzel bir anakart. SSD DRAM'siz diye hatırlıyorum, bence işletim sistemini kuracaksanız kesinlikle DRAM'li bir modele yönelin derim, 2 defa DRAM'siz SSD kullandım ikisinde de başım ağrıdı.

Parçalar uyumlu gözüküyor ama birkaç düzeltme yapılabilir. Örneğin:

-5600X yerine normal 5600 alabilirsiniz. Arasında aman aman bir fark yok.

-Kasada halihazırda bir PSU var ama siz başka bir PSU eklemişsiniz. Ancak seçtiğiniz PSU bana şüpheli geldi. Daha kaliteli bir model seçmek daha mantıklı olacaktır.

-Monitöre gelecek olursak Casper markasını pek tavsiye etmem. Zaten biraz araştırma yaparsanız şikayetler olduğunu ve çoğu kişinin önermeyeceğini görürsünüz.

-Eğer bütçe toparlaması yapılabilirse SSD daha iyi bir modele geçilebilir.

Geri
Yukarı