Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 Super sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

mmrax

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro cMW16GX4M2Z3600C18 16 GB (2x8) DDR4 3600 MHz CL18
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD512 512 GB 3D NAND 2000/1500MB/sn
Ekran kartı
MSI Ventus GP OC 2060 Super 8 GB
Anakart
Gigabyte B540 h
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600.
Merhaba, hayırlı ramazanlar,
Birkaç ay önce de mavi ekran sorunu ile ilgili konu açmıştım ancak çözüme kavuşturamadık. Bilgisayarımı yeni formatladıktan sonra mavi ekran hatası alıyordum.

Windows 11 kurmuştum belki sorunludur diye Windows 10 denedim fakat daha kurulum ekranından itibaren mavi ekran almaya başlayınca tekrar Windows 11 kurdum. Aktif olarak YouTube'da video izlerken, bilgisayar boştayken veya internette gezinirken mavi ekran hatası alıyordum. O dönemlerde yaptıklarım RAM testleri, HDD ve M.2 SSD testleri PSU testi FurMark AIDA64 tarzı testlerin hepsini yaptım fakat hiçbir sorun çıkmamıştı. Sonrasında LoL kurulumuyla beraber netframe ve Direct X yazılımları da yüklenince birkaç gün mavi ekran hatası hiç almadım. Belki de bir hafta tam hatırlayamıyorum. Ama birkaç gündür aşırı yoğun bir şekilde yeniden almaya başladım.

LoL Client'i açıkken FM oynarken Spotify'da müzik dinlerken YouTube'da video izlerken. Şu an sadece LoL oynarken almıyorum oyun içerisinde mavi ekran vermiyor ama onun dışında neredeyse her yerde almaya başladım. Hatta bazen hoş geldiniz yazısından sonra bile oluyor. Minidump dosyalarını ekliyorum yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim başa çıkamıyorum artık bu sorunla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı