Ryzen 5 5500 sistem oyun yükleme ekranında kendini resetliyor

Refik Ünal

Picopat
Daha fazla  
RAM
8x2
SSD veya HDD modeli
ssd
Ekran kartı
rxx6650xt
Anakart
a320m s2h
İşlemci
ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar. Şu an bu şekilde bir sorunla karşı karşıyayım linki aşağıda önceden de yaşıyordum birçok şey yaptım PSU ekran kartını değiştirip denedim en son format atmıştım yaklaşık 1 1 buçuk aydır sorun yaşamıyordum şimdi tekrar başladı her oyunda yükleme ekranında PC kendini resetliyor ve sebebini bilmiyorum.
Anakart: Gigabyte A320 S2H.
RAM: PNY 8x2 16 GB RAM.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
Ekran kartı: Sapphire Nitro + RX 6650XT 8 GB.
PSU: FSP 650W 80+
CPU soğurucu: Snowman t5.
Not: BIOS güncel diğer sürücüler güncel oyunlarda işlemci Max 56 58 derece ekran kartı Max 61 derecelere ulaşıyor.
Not: FurMark ve OCCT testlerinde 15 dakikalık test sonucunda sorun çıkmadı.
Bilgisi olan bu sorunu önceden yaşayan varsa aydınlatabilir mi? Cidden çok sıkıldım artık şimdiden teşekkürler.

🙏

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam merhabalar bugünde rdr2 cs2 bf2042 oyunlarını açıyor gow forza oyununu açmıyor kendi kendinemi geliyor anlamadım ama hala belli başlı oyunlarda reset sorunu var

Hocam merhaba bugünde RDR2 CS2 BF2042 oyunlarını açıyor GoW Forza oyununu açmıyor kendi kendinemi geliyor anlamadım ama hala belli başlı oyunlarda reset sorunu var

Aklıma takılan bir şey var siz en son format attığınızda sisteme sorun yaşamadım 1 buçuk ay demişsiniz o zamanlar da bu oyunlari denediniz mi God of War olsun Forza olsun onlarda da tekrar yaşandı mı bu?

Denedim hocam hiç bir oyunda sorun yaşamadım format atmadan önce psu dan şüphelendim hatta 3 ayda 3 kere gönderdim ama yinede sorun yok diyip geri gönderdiler daha sonrasında format attım baya bir süre sorunsuzdu şimdi yine başladı ve eskisinden daha kötü halde
Aklıma takılan bir şey var siz en son format attığınızda sisteme sorun yaşamadım 1 buçuk ay demişsiniz o zamanlar da bu oyunlari denediniz mi God of War olsun Forza olsun onlarda da tekrar yaşandı mı bu?

Denedim hocam hiçbir oyunda sorun yaşamadım format atmadan önce PSU'dan şüphelendim hatta 3 ayda 3 kere gönderdim ama yine de sorun yok deyip geri gönderdiler daha sonrasında format attım bayağı bir süre sorunsuzdu şimdi yine başladı ve eskisinden daha kötü halde

Aklıma Windows'la ilgili bir sorun gibi geliyor donanımlik bir şey olsa formatladiginiz zaman da yapardı

Hocam aklıma bir şey takıldı ben format attığımda windows üzerinden attım yani en baştan sıfır format atmadım acaba bilgisayarcıya götürsem direk yeni bir win10 temiz kurulum yapsa

Hocam hiç anlamam formattan daha doğrusu hiç denemedim birde format atarken win harddiskte değil şsd de harddiskte sadece dosyalarım ve oyunlar var onu formatlamasam ilerde tekrar aynı sorunla karşılaşma ihtimalim ne sizce yani hardiskte kalıntı olma ihtimali ben yazılımsal olarak hata olduğunu düşünüyorum o şekilde yaklaşıyorum konuya

Hocam hiç anlamam formattan daha doğrusu hiç denemedim birde format atarken win harddiskte değil şsd de harddiskte sadece dosyalarım ve oyunlar var onu formatlamasam ilerde tekrar aynı sorunla karşılaşma ihtimalim ne sizce yani hardiskte kalıntı olma ihtimali ben yazılımsal olarak hata olduğunu düşünüyorum o şekilde yaklaşıyorum konuya
Format atarken iki yeride biçimlendir geç. Sonra Windows u ssd kısmına kur. Miss gibi kullan.
Format kaç para oldu bugünlerde?

Anladım hocam sağ olun

Sorun şimdi anlaşıldı hocam yazılımsal bir problem var başta yaptığınız hata Windows üzerinden formatlama yapmanız belli ki bu konularda bilginiz yok temiz kurulum yapın beceremezseniz ki en mantıklısı ne kadar fiyat olursa olsun bilgisayarciya götürüp yaptırın bunu sizin düzgün driver kuramama veya eksik yazılım kurma riskiniz var bilginiz olmadığı için yapabilirim param gitmesin diyorsan da komple kurulum esnasında diskleri biçimlendir tekrar ayır driver pack ile driverlari kur

Yeni konular

Geri
Yukarı