Ryzen 5 5600 için 4000 TL anakart önerisi

Bütçe
4000

Qr1m

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHz
İşlemci
Ryzen 5 5600
Ryzen 5 5600 ve RTX 3060'ım var, kullandığım ekipmanların çoğu kablosuz Dongle'larla kullanıyorum. Eski anakartım ASRock B550M arızalandı kablosuz cihazlar sorun çıkartıyordu,(tamircinin dediğine göre kondansatörü bozulmuş kalitesiz bir anakarta göre fazla yükleniyormuşum. Bir kulaklık, bir mouse, bir Bluetooth dongle'ı, bir tane de internet dongle'ı kullanıyorum), anakart eski internet dongle'ını da bozmuş, yenisini aldım. Kablolu masa lambası taktığım için olmuş olabileceğini vs. söyledi, yaptı güzel çalışıyordu. Sonra bu internet dongle'ını alana kadar telefonu bağlıyordum PC'ye internet kullanmak için sonra yine bozuldu bugün. Götürdüm o anakart kalitesiz değiştir dedi, birinci sorum arıza sebebi bunlar mıdır? 2. sorum da mümkünse 4000'i geçmeden bu isteklerimi karşılayabilecek bir anakart var mıdır?

Merhabalar, PSU neydi acaba?
Kullanılan ekipmanlar kalitesiz ise 5v kanalına giden bobini bozabilir ancak bu çok kuvvetli bir ihtimal değil. PSU etkisi de var. Anakart konusunda isterseniz gönderin bakalım. Ayrıyeten isteğinizi standart b450 anakart da karşılayacaktır.

Merhaba, PSU neydi acaba?
Kullanılan ekipmanlar kalitesiz ise 5V kanalına giden bobini bozabilir ancak bu çok kuvvetli bir ihtimal değil. PSU etkisi de var. Anakart konusunda isterseniz gönderin bakalım. Ayrıyeten isteğinizi standart B450 anakart da karşılayacaktır.

PSU MSI'ın 600W 80+'lık bir PSU'su şu anda kasa bilgisayarcıda olduğu için net bilgi veremiyorum. Ancak ekipmanlar kalitesiz değil SteelSeries Logitech TP-Link gibi markaların ekipmanları. Bu benim anakartın 2. elde ederi tahmini nedir ve yerine sıfır 4000i fazla geçmeden hangi modelleri alabilirim acaba?

Hocam model bulunur bir sürü model önerebilirim de daha ciddi bir sorun var, kasanızı bence bir an önce alın ordan.

PSU MSI'ın 600W 80+'lık bir PSU'su şu anda kasa bilgisayarcıda olduğu için net bilgi veremiyorum. Ancak ekipmanlar kalitesiz değil SteelSeries Logitech TP-Link gibi markaların ekipmanları. Bu benim anakartın 2. elde ederi tahmini nedir ve yerine sıfır 4000i fazla geçmeden hangi modelleri alabilirim acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı