Ryzen 5 5600 overclock değerleri nasıl?

Siz bitirene kadar, yarım saat sürse yeter. PBO ile 200 MHz verebiliyoruz, fazlası için statik yapmamız lazım.

30 dk oldu sayılır hiçbir sorun yok hocam. Ek olarak ben bayağıdır kullanıyorum zaten bir sorun yaşamadım serin, performanslı ve stabil çalışıyor yaptığım ayar.

Hocam çıkamazsın engelli BIOS tarafından artık. Minimal fark olacaktır.
Tamamdır hocam teşekkürler. Peki stabil olarak alabileceğim maksimum verim bu mudur ? Herhangi bir başka ayar var mıdır?

Son düzenleme:
30 dk oldu sayılır hiçbir sorun yok hocam. Ek olarak ben bayağıdır kullanıyorum zaten bir sorun yaşamadım serin, performanslı ve stabil çalışıyor yaptığım ayar.

Tamamdır hocam teşekkürler. Peki stabil olarak alabileceğim maksimum verim bu mudur ? Herhangi bir başka ayar var mıdır?
-30 Negatif çalıştırabildiğin için çok şansılısın.

EDC, TDC, ve PPT değerlerini ellediniz mi? PBO limits kısmı hangi ayarda kullanıyorsunuz mesela?

-30 Negatif çalıştırabildiğin için çok şansılısın.
Benimki de -30'da hocam 5600'ler bu konuda biraz daha şanslı 5700 ve üstüne nazaran.

Edc, tdc, ve ppt değerlerini ellediniz mi? PBO limits kısmı hangi ayarda kullanıyorsunuz mesela?

Benimki de -30'da hocam 5600'ler bu konuda biraz daha şanslı 5700 ve üstüne nazaran.

Hocam sırasıyla 120-100-120 olarak ayarladım ek olarak PBO limits Manuel'de. Ve belirtmedim gereği var mı ama Cinebench R23 testinde 1.20v çekiyor.

Hocam sırasıyla 120-100-120 olarak ayarladım ek olarak PBO limits Manuel'de. Ve belirtmedim gereği var mı ama 1.20v çekiyor
Limitleri sırayla kafanıza göre oynayarak, düşürerek en iyi sonucu bulabilirsiniz. Düşürünce performans artabiliyor ama aynı zamanda düşe de bilir. Fazla zaman harcamak istemiyorsanız böyle kalsın zaten performans artsa da gözle görülür fark yaratacak kadar artmayacak.

Geri
Yukarı