Ryzen 5 5600 saat hızları 4.1'i neden geçmiyor?

Barış_244

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Ryzen 5 5600 kullanıyorum CS2 oynuyorum oyunun önceliği yüksekte olmasına rağmen işlemcimin saat hızları 4.1i aşmıyor normalde 4.4e kadar çıkabilen bir işlemci hatta stres testi yaparken çıkabiliyor 4.4e kadar fakat neden oyun oynarken bu hızlara ulaşmıyor?
Bir video izliyordum Ryzen 5 5500 CS2 de 4.250MHz hızlara çıkıyor benim işlemcim neden çıkmıyor?
240mm sıvı soğutmam var ısındığı için olacağını sanmıyorum çünkü ısınmıyor.
Güç modu nihai performansta.
FPS oyunu oynadığım için ne kadar yüksek FPS o kadar iyi monitörümde yüksek Hertz olduğu için gerekli.
Bu kendi bilgisayarımdaki değerler.

5600.jpg

Bu ise izlediğim videodan bir kare.

5500.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucun varsa, BIOS üzerinden sabit GHz değeri ve ona uygun voltajı vererek istediğin frekansta kullanabilirsin. İşlemci güç yönetimi birçok faktörden etkileniyor. O yüzden net bir şey söylemek zor.

Soğutucun varsa, BIOS üzerinden sabit GHz değeri ve ona uygun voltajı vererek istediğin frekansta kullanabilirsin. İşlemci güç yönetimi birçok faktörden etkileniyor. O yüzden net bir şey söylemek zor.
Overclock denedim fakat anakartım desteklemiyor.
MSI Afterburner indirip bir daha kontrol edin. AMD yazılımı düşük gösterebiliyor.
Tamamdır.
Güç ayarlarından frekansını 4100 sabitlenmiş olabilir.
1.png

Sorun sanırım Amd Adrenaline yazılımı ile alakalı Afterburner'de istediğim değerler ile karşılaştım.

1.jpg

Son düzenleme:
Güç seçeneklerinden performans moduna alın. Ayrıca tüm çekirdekler aktif çalıştığında CPU maksimum hızına çıkamaz, bu da gayet normal.
En son attığım resimde gördüğün gibi tüm çekirdekler 4.450mhz hızda çalışıyor ayrıca nihai performans modunda? Bu mod daha iyi diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı