Ryzen 5 5600'den 5800x3D'ye geçmeye değer mi?

Sehasteam

Picopat
Daha fazla  
Birçok oyun oynuyorum ve yazılım ile uğraşıyorum. Fakat genelde Valorant ve League of Legends oynuyorum. Bu aralar yayın açma olaylarına girişmek üzereyim ve nedense işlemcimin yeterli olmadığını düşünüyorum. Ryzen 5 5600 yerine Ryzen 7 5800x3D iyi bir seçim midir? Ya da başka bir işlemci mi düşünmeliyim?

Birçok oyun oynuyorum ve yazılım ile uğraşıyorum. Fakat genelde Valorant ve League of Legends oynuyorum. Bu aralar yayın açma olaylarına girişmek üzereyim ve nedense işlemcimin yeterli olmadığını düşünüyorum. Ryzen 5 5600 yerine Ryzen 7 5800x3D iyi bir seçim midir? Ya da başka bir işlemci mi düşünmeliyim?

Hocam 5600 çok güçlü bir işlemci ekran kartınız ne.

Bence onun yerine DDR5'e geçin.

Direkt DDR5'e zıplayın.

Bu seferde onun için Anakart, Ram, İşlemci almam gerekiyor ve önerilere açığım.

Hocam 5600 çok güçlü bir işlemci ekran kartınız ne.

6900XT kullanıyorum.

DDR4 devam dersen ben kullanıyorum daha üzmedi beni.
Yalan yok beni de üzmedi. Fakat hani güncelleme iyi olur mu diye düşünmedim değil.

İkinci el ise geçilir yoksa ddr5 daha mantıklı.

İkinci el alacaksanız DDR5'e geçmekten daha ucuza geliyor ama sıfır fiyatına tercih edilmemeli. Nitekim sıfır fiyatına 7500F-AM5 anakart ve DDR5 RAM tercih edilebilir.

İkinci el değil direk sıfır almayı düşünüyordum.

Son düzenleme:
Bu seferde onun için Anakart, Ram, İşlemci almam gerekiyor ve önerilere açığım.

6900XT kullanıyorum.

Yalan yok beni de üzmedi. Fakat hani güncelleme iyi olur mu diye düşünmedim değil.

İkinci el değil direk sıfır almayı düşünüyordum.

Çok mantıksız hocam. 10-11k ölü soket için. Üstüne biraz koysanız ddr5 toplarsınız zaten. Ya ikinci el alın ya da 7500f'li bir ddr5 sistem toplamaya çalışın. Sıfır almak en kötü senaryo.

Geri
Yukarı