Ryzen 5 5600X işlemci için sıvı soğutma önerisi

Bunun SEsini öneriyorlardı ama sizinkisi SE değil sizce arasındaki fark ne olur?
Hangisinin hocam? LE520 Türkiyede stokta olmadığı için önermemiştir @Rias_Gremory hocam. Amazondan geliyor.

Haha kesinlikle yamuk değildir ama sıvı soğutmanın adı var gibi geliyor yanlış mıyım? Daha iyi değiller mi?
Bu bütçede değiller. Alacaksanız LE720 alın 3500TL'ye.
Benim önerim hala budur hocam.

Hangisinin hocam? LE520 Türkiye'de stokta olmadığı için önermemiştir @Rias_Gremory hocam. Amazon'dan geliyor.

Bu bütçede değiller. Alacaksanız LE720 alın 3500TL'ye.
Benim önerim hala budur hocam.

Anladım çok teşekkürler.

Son bir soru sorabilir miyim ve ilgilenenler için stok fan ile yeterli soğutmaya ulaşabilir miyim sizce? Çünkü genelde sıvı soğutma almanıza gerek yok deniliyor.

Anladım çok teşekkürler.

Son bir soru sorabilir miyim ve ilgilenenler için stok fan ile yeterli soğutmaya ulaşabilir miyim sizce? Çünkü genelde sıvı soğutma almanıza gerek yok deniliyor.
Bu işlemci için stok fanla yeterli sonuçlara ulaşamazsınız. 5600 falan olsa undervolt yapın derim ama 5600X yani. Stok fan yeterli olmaz. Bu arada hocam bütçe 2.5-3k iken bir anda neden stok fana döndünüz onu anlamadım?

Anladım çok teşekkürler.

İşlemcin sürekli throttle yiyebilir. Sıvı soğutmanın görüntüsü daha hoş ama performans olarak modelden modele değişiyor tabii ki. Eğer kasan önündeyse ve görüntüsüne önem veriyorsan AiO tercih edebilirsin.

İşlemcin sürekli throttle yiyebilir. Sıvı soğutmanın görüntüsü daha hoş ama performans olarak modelden modele değişiyor tabii ki. Eğer kasan önündeyse ve görüntüsüne önem veriyorsan AiO tercih edebilirsin.
Throttle'ı stok fan için dediniz değil mi? Umarım öyledir.
Görüntü kişiden kişiye değişir hocam. Ben mesela ARGB bir kule tipi soğutucuyu daha hoş buluyorum sıvı soğutmalara göre. 1-2 hafta önce AiO'lar güzel geliyordu şimdi kule tipiler yani değişiyor hocam zevkler.

Bu işlemci için stok fanla yeterli sonuçlara ulaşamazsınız. 5600 falan olsa undervolt yapın derim ama 5600X yani. Stok fan yeterli olmaz. Bu arada hocam bütçe 2.5-3K iken bir anda neden stok fana döndünüz onu anlamadım?

İhtiyacım olacağını düşünüyordum ama buradaki tepkilere karşı düşüncelerim değişmeye başladı. İhtiyacım yokmuş gibi gelmeye başladı bilemiyorum o yüzden. Bütçem var ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için:).

İhtiyacım olacağını düşünüyordum ama buradaki tepkilere karşı düşüncelerim değişmeye başladı. İhtiyacım yokmuş gibi gelmeye başladı bilemiyorum o yüzden. Bütçem var ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için:).
Hocam sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok onu mu diyorsunuz? Siz stok fan derken kule tipini mi kastettiniz yoksa direkt stok AMD fanını mı?

Geri
Yukarı