Ryzen 5 5600X işlemciye hangi ekran kartı alınmalı?

Emirzy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayarımı yükseltmek için işlemci ve anakart aldım fakat hangi ekran kartını alacağımı bilmiyorum. Genellikle Valorant CS2 tarzı rekabetçi oyunlar oynuyorum. Arkadaşlarım NVIDIA Reflex olduğu için NVIDIA almamı söylüyor fakat AMD ekran kartlarının fiyat performans olduğunu biliyorum. NVIDIA tarafında RTX 3070, AMD tarafında RX 7700 XT alabilirim. Sizce hangisi? Benim yararıma olur yeni aldığım işlemci Ryzen 5 5600X monitörüm 1080p.

AMD kartlarda driver hatası alabilirsin NVIDIA almanı öneririm DLSS, RTX ve NVIDIA Reflex tabi ki de bu teknolojiler çok güzel teknolojiler AMD'deki FSR çok kötü çalışıyor bilginize ama RX 7700XT rakibi RX4070 ile yarışıyor bu da ayrı konu.

Son düzenleme:
3070 parasına 4060 Ti al.

3070 parasına 4060 Ti al.

Ayaküstü senin karta da fosil dedik ama olsun. 5070 çıktığında benim 4070'e gönül rahatlığıyla fosil diyebilirsin ödeşiriz.

Maksat konu sahibi jenerasyonların piyasaya çıkış tarihlerini ve doğrudan rakipleri öğrensin.

Ayaküstü senin karta da fosil dedik ama olsun. 5070 çıktığında benim 4070'e gönül rahatlığıyla fosil diyebilirsin ödeşiriz.

Maksat konu sahibi jenerasyonların piyasaya çıkış tarihlerini ve doğrudan rakipleri öğrensin.

Problem yok 5000 serisini bekleyeceğim hocam.🙂

Hocam yeni teknolojiler her zaman daha avantajlı oluyor yapacak bir şey yok şaka maka kartim 2K AAA oyunlarda sırıtmaya başladı keşke güncel DLSS desteğini 3000 serisine de verselerdi ama o zamanda 4000 serisi yalan olurdu.

Hocam yeni teknolojiler her zaman daha avantajlı oluyor yapacak bir şey yok şaka maka kartim 2K AAA oyunlarda sırıtmaya başladı keşke güncel DLSS desteğini 3000 serisine de verselerdi ama o zamanda 4000 serisi yalan olurdu.

Frame Generation'ı diyorsan yine 2K'da iş göremeyecekti, çünkü NVIDIA Frame Gen. 500-1000Mb civarı VRAM sömürüyor oyununa göre. Bu da 8 GB'lık kartlar için 2K'da sıkıntılı bir deneyim olurdu.

RTX 5000 serisinde bir yükseltme şart 3000 serisi kullanıcıları için. Hali hazırda kartları 1 adet temel NVIDIA teknolojisinden yoksun ve güç tüketim/verimlilik seviyeleri kötü. 5000 serisinde bu fark daha da açılacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı