Ryzen 5 7500F Cinebench R23 sıcaklık değerleri

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Xpg 5600mhz DDR5 16GB
Ekran kartı
ASUS RTX4060Tİ DUAL
Anakart
ASUS PRİME A620M-E CSM
İşlemci
RYZEN 5 7500F
Merhaba arkadaşıma 3 ay önce R5 7500F ve Arctic esport Duo soğutucu aldırdım 1 hafta önce de kendimede R5 7500F ve Thermalright Phantom spirit SE aldım , o MX-4 kullanıyor macun olarak ben MX-6 kullanıyorum kasalarımız aynı ama Cinebench multicore testinde o 62 derece görüyor ben 73 bu iş nasıl oluyor anlamadım global testlerde Phantom 2-3 derece daha soğuk gösteriyor esport Duo'dan, montajı düzgün yaptım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşıma 3 ay önce R5 7500F ve Arctic esport Duo soğutucu aldırdım 1 hafta önce de kendimede R5 7500F ve Thermalright Phantom spirit SE aldım benim o MX-4 kullanıyor macun olarak ben MX-6 kullanıyorum kasalarımız aynı ama Cinebench multicore testinde o 62 derece görüyor ben 73 bu iş nasıl oluyor anlamadım global testlerde Phantom 2-3 derece daha soğuk gösteriyor esport Duo'dan, montajı düzgün yaptım.
Hocam fanları doğru yöne taktığınızdan emin misiniz

Hocam fanları doğru yöne taktığınızdan emin misiniz
Eminim .
1713518828307.png

Merhaba arkadaşıma 3 ay önce R5 7500F ve Arctic esport Duo soğutucu aldırdım 1 hafta önce de kendimede R5 7500F ve Thermalright Phantom spirit SE aldım benim o MX-4 kullanıyor macun olarak ben MX-6 kullanıyorum kasalarımız aynı ama Cinebench multicore testinde o 62 derece görüyor ben 73 bu iş nasıl oluyor anlamadım global testlerde Phantom 2-3 derece daha soğuk gösteriyor esport Duo'dan, montajı düzgün yaptım.

Montajı gözden geçirin, soğutucu blok işlemciye düz basmalı, sizin soğutucunuz çok daha iyi, ayrıca diğer sistemde PBO kapalı, sizde açık olabilir.

Bu soğutucu 13700k 175W çekerken, Cinebench testinde 55 derecede tutabiliyor, işlemci ile blok temasında sorun vardır, blok montajında vidaları dengeli sıkmak gerekiyor.

Bir de soğutucu altındaki koruma bandını çıkarmışsınızdır diye düşünüyorum.

Bandı çıkarmasam 120 dereceyi bulur zaten, vidalar yaylı vida zaten fazla sıkmaya izin vermiyor.

Geri
Yukarı