Ryzen 9 7900x3D - 4080 Super sistem nasıldır?

Bütçe
80000-110000

ulnozbart

Zeptopat
Daha fazla  

Oyun içinse 7800x3D uzun yıllar rahat götürür. Fazla para vermeye gerek yok.

Anakart basıt kalmış.

SSD bence daha ıyı olmalı.

RAM 2x32, render alınmayacak, oyun oynanacaksa çok gereksiz olmuş.

Oyun içinse 7800x3D uzun yıllar rahat götürür. Fazla para vermeye gerek yok.

Anakart basıt kalmış.

SSD bence daha ıyı olmalı.

RAM 2x32, render alınmayacak, oyun oynanacaksa çok gereksiz olmuş.

Kısa bir araştırma yaptım ve 7800x3D evet daha mantıklı geldi ek olarak Ryzen 9 7900X ile 7800x3D arasında nasıl bir fark olur bilginiz var ise bilgilendirirseniz sevinirim. SSD dediğiniz gibi daha kaliteli tercih edilebilir onu da değiştirdim. RAM konusunda ileriye dönük olması açısından 2x32 düşündüm. Gerekirse ileride aynı RAM modülünden 2x32 daha alıp daha uzun süreli kullanım sağlamayı düşünüyordum. Ekran kartı olarak 4080 Super ile 7900XTX arasında kaldım. Uygun ise bu konu hakkında düşüncenizi paylaşır mısınız? Hatta direk marka olarak da belirtmek gerekirse;

NVIDIA: https://www.akakce.com/ekran-karti/...sg-256-bit-gddr6x-16-gb-fiyati,533852105.html

AMD: Sapphire RX 7900 XTX Nitro+ Vapor X 11322-01-40G 384 Bit GDDR6 24 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Şimdiden teşekkürler.

Güzel hazır sistemler de var. Bir göz at istersen.

7900'de daha çok çekirdek var. Multıcore performansı daha iyidir. Oyunlarda sınglecore kullanılır.
Ayrıca ıkı kartta birbirine yakın performansta. Ben olsam 4080s tercih ederdım.

Bütçen 110k ya kadarsa 4090 sistem önerebilirim istersen.

Ram 64GB çok overkill olur daha yeni oyunlar 16 üstüne çıkmaya başladı 32 yeterli gelecektir en az 5 sene ayrıca amd kullanmak senin için sorun değilse amd kullanmak bence daha mantıklı olur. Ekipmana bukadar az para yatırıp sisteme abanma asıl oyun oynama zevkini sana kaliteli ekipmanlar yaşatıyor.

Güzel hazır sistemler de var. Bir göz at istersen.
Aslında fiyat olarak makul geliyor fakat kullanılan anakart ve RAM'ler içime sinmiyor. Teşekkürler öneri için.

7900'de daha çok çekirdek var. Multıcore performansı daha iyidir. Oyunlarda sınglecore kullanılır.
Ayrıca ıkı kartta birbirine yakın performansta. Ben olsam 4080s tercih ederdım.

Bütçen 110k ya kadarsa 4090 sistem önerebilirim istersen.

4080s ver 7800x3D ile yola devam edeyim o zaman. Açıkçası 4090 kadar yukarı çıkmayı düşünmüyorum büyük ihtimal bildiğiniz üzere 5xxx serisi kartlar yolda olduğundan aslında bu sistemi ekran kartı hariç üst seviye toplamak istiyorum ki bundan 2-3 yıl sonra ekran kartını güncelleyerek devam edebileyim. Ekran kartını da aynı şekilde 2-3 yıl idare edebilecek bir kart seçmek istediğimden F/P olarak gördüğüm 7900XTX ile 4080s arasında kalmıştım.

RAM 64 GB çok overkill olur daha yeni oyunlar 16 üstüne çıkmaya başladı 32 yeterli gelecektir en az 5 sene ayrıca AMD kullanmak senin için sorun değilse AMD kullanmak bence daha mantıklı olur. Ekipmana bu kadar az para yatırıp sisteme abanma asıl oyun oynama zevkini sana kaliteli ekipmanlar yaşatıyor.

Değerli yorumun için teşekkür ederim. RAM konusunda şu an 16 GB DDR4 2133MHz kullanıyorum çoğu oyunda neredeyse 14-15GB kullanıyor sistem. O yüzden RAM tarafında çok toleransım yok gibi zaten 3-4 bin oynayacak fiyat için ilk etapta 64le başlamayı düşündüm. AMD kullanımı derken ekran kartı için mi işlemci için mi söylediniz. Ekipman dahil bir öneriniz olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/844KXP37

83 BİN yapıyor.

Hepsi 112 bin TL.

Aslında fiyat olarak makul geliyor fakat kullanılan anakart ve RAM'ler içime sinmiyor. Teşekkürler öneri için.

4080s ver 7800x3D ile yola devam edeyim o zaman. Açıkçası 4090 kadar yukarı çıkmayı düşünmüyorum büyük ihtimal bildiğiniz üzere 5xxx serisi kartlar yolda olduğundan aslında bu sistemi ekran kartı hariç üst seviye toplamak istiyorum ki bundan 2-3 yıl sonra ekran kartını güncelleyerek devam edebileyim. Ekran kartını da aynı şekilde 2-3 yıl idare edebilecek bir kart seçmek istediğimden F/P olarak gördüğüm 7900XTX ile 4080s arasında kalmıştım.

Değerli yorumun için teşekkür ederim. RAM konusunda şu an 16 GB DDR4 2133MHz kullanıyorum çoğu oyunda neredeyse 14-15GB kullanıyor sistem. O yüzden RAM tarafında çok toleransım yok gibi zaten 3-4 bin oynayacak fiyat için ilk etapta 64le başlamayı düşündüm. AMD kullanımı derken ekran kartı için mi işlemci için mi söylediniz. Ekipman dahil bir öneriniz olursa çok sevinirim.
Şuan zaten oyunlar yeni yeni 14-15 kullanıyor ki 8'den 16'ya geçmek bile 5-6 sene sürdü ki daha hala 32'ye geçiş aşamasındayız en az 4-5 sene 32GB ram gayet yeterli olacaktır.

Ondan sonra da zaten parça değişmek isteseniz muhtemelen DDR6 platformuna geçiş yapmış oluruz.

Bunu uzun zaman sistem toplamış biri olarak söylüyorum. 4090 sistem dizip dandik klavye ve mouse ile oynayınca hiçbir zevk vermiyor oyun. Bana 4090 sistem ama dandik ekipman veya 4070Tİ sistem kaliteli ekipman mı deseler 4070Ti kaliteli ekipmanı tercih ederim. Bilgisayar kullanma deneyimini acayip değiştiriyor ekipman oyunları rahat oynadıktan sonra.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı