Ryzen3 2200G işlemci değiştirme

İleride işlemciyi zaten değiştirme planınız varsa tekrar al satla ugrasmamak adına bugün ihtiyaç duyduğunuz diğer donanimlari tamamlamak mantıklı olur gibi görünüyor.
2200g nin faninin 1600 e ne kadar yetecegi muallakken ayrica muhtemelen satacaginiz işlemciyi fansiz satıyor olmanızda işinizi zora sokacaktır.

Hmm şimdi 1660 veya ti alırsanız bu sefer 2200g darboğaz yapacak en az 2600 isteyecek. Siz en iyisi SSD ile başlayın upgrade olayına sonra 8gb ram sonra işlemci ve ekran kartı yükseltmesi yapın :)
Zaten direk islemciyi ekran kartindan once almayi planlıyordum yada ayni anda alirimda anakarttan korkuyorum desteklermi beslermi birde biraz bekleyeceğim ryzen 3000 serisi tam otursun biraz fiyatlari dussun 2 3 ay beklerim

Zaten direk islemciyi ekran kartindan once almayi planlıyordum yada ayni anda alirimda anakarttan korkuyorum desteklermi beslermi birde biraz bekleyeceğim ryzen 3000 serisi tam otursun biraz fiyatlari dussun 2 3 ay beklerim
Beklemen iyi olur aynen hala voltaj sıkıntıları mevcut forumda bir sürü konu var görmüşsündür.

Her şeyden önce anakartın chipset'ine bakman gerek eğer a320 ise ryzen 5 1600 veya 2600 alman mantıksız ve kötü bir seçim, bunu da hatırlaman fayda var bu işlemcileri takman için b450 chipsetli bir anakart bulman gerekli.
Elimde halihazırda Ryzen3 2200G bir adet sistem var. İnternette Aliexpress'te Ryzen5 1600 çok uygun bir fiyata buldum. Sizce değiştirmeye değer mi?

Her şeyden önce anakartın chipset'ine bakman gerek eğer a320 ise ryzen 5 1600 veya 2600 alman mantıksız ve kötü bir seçim, bunu da hatırlaman fayda var bu işlemcileri takman için b450 chipsetli bir anakart bulman gerekli.
Arkadaşın dediğine bakma biraz ezber konuşuyor, besleyemeycek olsa zaten BIOS güncellemesi getirmezdi üreticiler :)

Arkadaşın dediğine bakma biraz ezber konuşuyor, besleyemeycek olsa zaten BIOS güncellemesi getirmezdi üreticiler :)
Ezberden ziyade aslında ileriye dönük bir sistem olması her zaman daha iyi bunu herkes biliyor, aynı zamanda ilerde overclock yapmak isteyebilir ve bu işlemciler için Bi chioset şart gibi duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı