S20FE vs S21FE

volkinss

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba S20FE Snapdragon 865, S21FE Exynos 2100, S21 FE Snapdragon 888 mi tercih etmeliyim? 3 cihazda aynı fiyata gelecek?

(S21FE modellerinde yüksek güç tüketimi ve ısınma sorunu ile ilgili yorumlar gördüm gerçek kullanıcılar bilgilendirir ise sevinirim sentetik testler günlük kullanımı yansıtmadığından dolayı güvenmedim)

S888, Qualcomm'a yakismayacak sekilde ortalama Qualcomm islemcilerine kiyasla bir miktar daha fazla isiniyor ve guc tuketiyor ama kotu bir islemci degil kesinlikle. Bu sebeple S21FE 888 oneririm bu uc cihaz arasindan ayni fiyata da geliyorsa.

S21 Fe Exynos 2100 olan modelini kullanıyorum. Bataryası hariç memnunum cihazdan. Ülkemizde SD versiyonu yok diye biliyorum ama SD versiyonunu alabiliyorsanız SD olanı tercih edebilirsiniz.

S21 tabii ki. Tartışmasız.

Aynı fiyat ise tabii ki S21 FE SD versiyon.

S888, Qualcomm'a yakismayacak sekilde ortalama Qualcomm islemcilerine kiyasla bir miktar daha fazla isiniyor ve guc tuketiyor ama kotu bir islemci degil kesinlikle. Bu sebeple S21FE 888 oneririm bu UC cihaz arasindan ayni fiyata da geliyorsa.

S21 FE SD888 tabii ki ama nasıl aynı fiyata gelecek?

S21 FE Exynos 2100 olan modelini kullanıyorum. Bataryası hariç memnunum cihazdan. Ülkemizde SD versiyonu yok diye biliyorum ama SD versiyonunu alabiliyorsanız SD olanı tercih edebilirsiniz.
1 haftalik S20FE cihazım arıza çıkardığı için üst model ile değişim yapılacakmış ancak SD versiyonu yokmuş stoklarda eylül aylarına doğru gelebilir denildi yani S21FE SD888 modelini alamayacağım Exynos modelini de istemediğim için şu anda beklemeye aldılar yarın tekrar cihaz önerisinde bulunulacak S22 Snapdragon ya da S20 Snadragon (turkiyede yok diye biliyorum) modellerini talep edeceğim eğer kabul edilmez ise S21FE Exynos ön yargılarımı kırıp tercih etmeli miyim?

Son düzenleme:
1 haftalik S20FE cihazım arıza çıkardığı için üst model ile değişim yapılacakmış ancak SD versiyonu yokmuş stoklarda eylül aylarına doğru gelebilir denildi yani S21FE SD888 modelini alamayacağım Exynos modelini de istemediğim için şu anda beklemeye aldılar yarın tekrar cihaz önerisinde bulunulacak S22 Snapdragon ya da S20 Snadragon (turkiyede yok diye biliyorum) modellerini talep edeceğim eğer kabul edilmez ise S21FE Exynos ön yargılarımı kırıp tercih etmeli miyim?

S21 FE Exynos modeli S20 serisi gibi kotu degil. Exynos 2100 o kadar kotu bir islemci degil yani. S21 FE Exynos ile pil haricinde pek sorun yasamazsiniz ama S22 modeli de pil konusunda iyi degil zaten. Yogun kullanimda gun ortasinda sarj etmeniz gerekiyor S22'de.

Hocam ben en son Samsung bir cihazı 10 sene önce Note 2 ile kullanmıştım. Ondan sonra tövbe etmiştim Samsung telefon almaya. Nitekim uzun süre Xiaomi kullandım Xiaomi de yaşadığım saçma sapan yazılım sorunlarından bıktığım için 10 yıl aradan sonra Samsung bir cihaza şans verdim ve S21 FE tercih ettim. Dediğim gibi bataryası hariç memnunum. Şimdi powerbank bakıyorum kendime. Eğer S21 FE tercih edecekseniz yanınızda şarj aleti ve powerbank taşımaya hazırlayın. :D

Hocam ben en son Samsung bir cihazı 10 sene önce Note 2 ile kullanmıştım. Ondan sonra tövbe etmiştim Samsung telefon almaya. Nitekim uzun süre Xiaomi kullandım Xiaomi de yaşadığım saçma sapan yazılım sorunlarından bıktığım için 10 yıl aradan sonra Samsung bir cihaza şans verdim ve S21 FE tercih ettim. Dediğim gibi bataryası hariç memnunum. Şimdi powerbank bakıyorum kendime. Eğer S21 FE tercih edecekseniz yanınızda şarj aleti ve powerbank taşımaya hazırlayın. :D

S21 FE Exynos modeli S20 serisi gibi kotu degil. Exynos 2100 o kadar kotu bir islemci degil yani. S21 FE Exynos ile pil haricinde pek sorun yasamazsiniz ama S22 modeli de pil konusunda iyi degil zaten. Yogun kullanimda gun ortasinda şarj etmeniz gerekiyor S22'de.

Aslında S22'de S21FE modelindede pil sorunu var ancak S22 evet derler ise S21feden önce S22 modelini tercih ederim varsın kusuru pili olsun 25W ile zaten ortalama 1 saatte %80 civarında şarj dolumu oluyor pek rahatsız edeceğini sanmam fotoğraf video ve sosyal medya ağırlıklı kullanım sağlayacağım için şark süresi beklenilen kadar üzmez diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı