S21 FE vs S21 Plus

brtskii

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki telefon arasında kaldım kasa kalitesi vs benim için önemli o yüzden S21 Plus'a yakınım ama arada 2000 TL civarı bir fark var. 2000 farka değer mi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? Bir de 8000 11000 TL bandında farklı telefon önerisi veren olursa düşünürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 11 artıları nelerdir çok merak ediyorum? S21 Plus çok daha iyi bir telefon bence.
Kağıt üstünde 4 bin liraya satılan Android telefonlar bile iPhone'dan üstün gözükmektedir fakat işin aslı bir çok kişinin de hak vereceği üzere öyle değildir. iPhone cihazlar gerek stabilite, gerek yazılım desteği ve gerekse de değer kaybetmemesi ile çok daha iyidir. Bakınız bugün mesela iPhone 7 cihazları hala değerli bir konumdadır fakat S7 Edge hiçte değildir şu zamanda.

Kağıt üstünde 4 bin liraya satılan Android telefonlar bile iPhone'dan üstün gözükmektedir fakat işin aslı bir çok kişinin de hak vereceği üzere öyle değildir. iPhone cihazlar gerek stabilite, gerek yazılım desteği ve gerekse de değer kaybetmemesi ile çok daha iyidir. Bakınız bugün mesela iPhone 7 cihazları hala değerli bir konumdadır fakat S7 Edge hiçte değildir şu zamanda.
Hocam şöyle bir şey var, söylediğiniz doğru değer kaybetmemesi hakkında. Bunun sebebi ise kendi eko sistemini kurup kendi tekelini oluşturması, başka bir markanın iOS kullanmaması, kullanamaması sebebiyle oluşan bir iOS cihaz tekeli sayesinde değer kaybetmiyor, çünkü kendine bir rakibi yok aynı sistemi kullanan. Android cihazların değer kaybetme sebebi ise sürekli çok daha iyilerinin kolay bir şekilde piyasaya çıkabilmesi. S7 Edge ile iPhone 7 kıyaslaması biraz saçma olmuş, iPhone 7 her türlü önde, fakat S21 Plus ile iPhone 11 karşılaştırılınca bana S21 Plus daha önde geliyor. S7 Edge ilk çıktığı zaman bile benim için premium bir telefon değildi, S9 serisinden sonra Galaxy S serisi premium olmaya başladı. S21 serisi ise gerçekten premium bir seri ve iPhone 11'den daha iyi S21 Plus.
Eklemeyi unutmuşum. Stabilite konusunda iPhone daha iyi fakat Samsung da sonradan bunu başarmaya başladı gibi, Exynos işlemcili Samsung telefonlar için belki bu söylenemez ama Snapdragon işlemcili olanlar için söylenebilir. Yazılım desteği konusunda iPhone tartışılmaz, çok çok daha önde bu konuda.

Hocam şöyle bir şey var, söylediğiniz doğru değer kaybetmemesi hakkında. Bunun sebebi ise kendi eko sistemini kurup kendi tekelini oluşturması, başka bir markanın iOS kullanmaması, kullanamaması sebebiyle oluşan bir iOS cihaz tekeli sayesinde değer kaybetmiyor, çünkü kendine bir rakibi yok aynı sistemi kullanan. Android cihazların değer kaybetme sebebi ise sürekli çok daha iyilerinin kolay bir şekilde piyasaya çıkabilmesi. S7 Edge ile iPhone 7 kıyaslaması biraz saçma olmuş, iPhone 7 her türlü önde, fakat S21 Plus ile iPhone 11 karşılaştırılınca bana S21 Plus daha önde geliyor. S7 Edge ilk çıktığı zaman bile benim için premium bir telefon değildi, S9 serisinden sonra Galaxy S serisi premium olmaya başladı. S21 serisi ise gerçekten premium bir seri ve iPhone 11'den daha iyi S21 Plus.
Öyle demeyin, ilk çıktıklarında aynı yıl çıktılar diye hatırlıyorum ve S7 Edge boyutu ve ekran teknolojisi ile çok iyi bir telefondu, kullandım da oradan biliyorum. Açıkçası bunlar benim fikrim biraz çünkü her zaman Android kullandım ve her sene telefon değişmekten yoruldum diyebilirim. Premium cihazlarımda oldu, orta seviye de. Ancak şu an XR kullanıyorum ve evet, ekranı vs. o kadar afilli değil fakat ben bu telefonu aldım ve uzun yıllar kullanacağımdan eminim. Android'de ciddi anlamda bir inavasyon olmadığı sürece geçeceğimi sanmıyorum. Google yeni işletim sistemini piyasaya sürecek galiba, bekliyoruz.

Öyle demeyin, ilk çıktıklarında aynı yıl çıktılar diye hatırlıyorum ve S7 Edge boyutu ve ekran teknolojisi ile çok iyi bir telefondu, kullandım da oradan biliyorum. Açıkçası bunlar benim fikrim biraz çünkü her zaman Android kullandım ve her sene telefon değişmekten yoruldum diyebilirim. Premium cihazlarımda oldu, orta seviye de. Ancak şu an XR kullanıyorum ve evet, ekranı vs. o kadar afili değil fakat ben bu telefonu aldım ve uzun yıllar kullanacağımdan eminim. Android'de ciddi anlamda bir inavasyon olmadığı sürece geçeceğimi sanmıyorum. Google yeni işletim sistemini piyasaya sürecek galiba, bekliyoruz.

Tamamen tercih meselesi diyebiliriz bu durumda. Karşılaştırıldığı zaman Samsung telefonların ezilmesi bana cahilce geliyor. iPhone çoğu konuda çok çok daha iyi, ama bir o kadar da Samsung da çoğu konuda çok çok iyi. Benim Samsung telefonları sevme sebebim, her telefonda bir inovasyon olması. iPhone uzun yıllarca kullanılır mesela. Samsung ise yenilik için alınır. Ben iPhone 12 Pro Max ile iPhone 13 Pro Max arasında bir fark göremiyorum iyileştirmeler dışında. iPhone 12'den bahsetmiş olsaydık S21 Plus ve iPhone 12 kıyaslamasını kesinlikle iPhone 12 kazanırdı fakat iPhone 11 gerçekten S21 Plus'ın karşısında tercih edilebilir değil.

Ayrıca Haha atan arkadaş için şunu söyleyeyim, fanboyluk yapmıyorum. iPhone telefonlara karşı bir nefretim yok, sadece iPhone 11 telefonunu sevemedim bir türlü, kullandım ve gördüm, ikisini de kıyasladım, benim açımdan S21 Plus kesinlikle iPhone 11 için büyük bir rakip.

Geri
Yukarı