S23 Ultrayı farklı bir adaptör ile şarj etmek sıkıntı çıkarır mı?

Braymm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün Xiaomi 13 almaya diye çıkıp yurt dışı kapalı kutu S23 Ultra aldım ve bilindiği gibi cihazın yanında şarj aleti yok sadece kablo ile geliyor.

Merak ettiğim şarj aleti alana kadar elimdeki OnePlus 9'un orijinal 67W adaptörü ile şarj etsem bir sıkıntı olur mu? Adaptör Amerikan priz ben dönüştürücü ile kullanıyorum bugüne kadar cihazıma hiçbir şekilde zarar vermedi ama S23 ultraya bir dünya para bayılınca tereddüt de kaldım.

Kesinlikle orijinal adaptör kullanın hele ki bu kadar pahalı bir cihaz için tereddüt bile etmeyin. Batarya ömrünü uzatır, cihazı yormaz vs.

Şarj aletlerinin bazen 2 türde watt değeri oluyor. Mesela ben 20 watt şarj aleti aldığımda 10 watt şarjda edebildiğini şarj aletinin kasasında okumuştum. Output yazısınada bir bakın bence.

Outputda yazan yazıları eksiksiz bir şekilde buraya yazarsanız bu konuda detaylı yardımcı olabilirim.

Şarj aletlerinin bazen 2 türde watt değeri oluyor. Mesela ben 20 watt şarj aleti aldığımda 10 watt şarjda edebildiğini şarj aletinin kasasında okumuştum. Output yazısınada bir bakın bence.

Outputda yazan yazıları eksiksiz bir şekilde buraya yazarsanız bu konuda detaylı yardımcı olabilirim.
Buyur hocam

Dosya Ekleri

• 20240409_211138.jpg
    20240409_211138.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 24

Sandığınız gibi değil. 65 watt ama pps teknolojisiyle 45 Watt'a kadar akım düşüyor. Cihaz şarjdayken çok ısınmaya başlar ve verilen değerleri öğrenmek istersenizde Play Store'da Ampere uygulamasını indirip değerlere baktıktan sonra internette amper ölçen sitelerden verilen watt değerine bakmanızı tavsiye ederim. (işi garantiye almak için) Samsung S23 Ultra en fazla 45 watt destekliyor zaten. Bir de yurt dışından aldığınız cihaz kablosuz şarj adaptörüyle birlikte gelmedi mi? Çünkü bazen uygun şarj aleti bulamayınca kablosuz şarj 1. alternatifiniz olacaktır.

Sandığınız gibi değil. 65 watt ama pps teknolojisiyle 45 Watt'a kadar akım düşüyor. Cihaz şarjdayken çok ısınmaya başlar ve verilen değerleri öğrenmek istersenizde Play Store'da Ampere uygulamasını indirip değerlere baktıktan sonra internette amper ölçen sitelerden verilen watt değerine bakmanızı tavsiye ederim. (işi garantiye almak için) Samsung S23 Ultra en fazla 45 watt destekliyor zaten. Bir de yurt dışından aldığınız cihaz kablosuz şarj adaptörüyle birlikte gelmedi mi? Çünkü bazen uygun şarj aleti bulamayınca kablosuz şarj 1. alternatifiniz olacaktır.
S23 ultra nın kutu içeriğinde kablo dışında hiçbir şey yok hocam. Düz adaptörü koymayan samsung kablosuz adaptör koyar mı sence? 🤣

Bu arada kullanma mı diyorsunuz?

S23 ultranın kutu içeriğinde kablo dışında hiçbir şey yok hocam. Düz adaptörü koymayan Samsung kablosuz adaptör koyar mı sence? 🤣

Bu arada kullanma mı diyorsunuz?

Yoo kullanın ama baktınız ki çok ısınma yapmaya başladı. O zaman akım testi yapmanızı tavsiye ederim. Ben markasal olarak baktığım için ürünlere o yüzden güven vermeyen cihazlara Full garanti veremem. Sorun çıkarır belki diye o yüzden test ederim genellikle. Fotoğraftaki ürün pek güven vermedi siz nasıl alışmışsınız şarj cihazına bu ilgimi çekti vallaha. 😁

Yoo kullanın ama baktınız ki çok ısınma yapmaya başladı. O zaman akım testi yapmanızı tavsiye ederim. Ben markasal olarak baktığım için ürünlere o yüzden güven vermeyen cihazlara Full garanti veremem. Sorun çıkarır belki diye o yüzden test ederim genellikle. Fotoğraftaki ürün pek güven vermedi siz nasıl alışmışsınız şarj cihazına bu ilgimi çekti vallaha. 😁
One plus 9 un kutusundan çıkan orijinal 67W şarj aleti hocam :)

OnePlus 9'un kutusundan çıkan orijinal 67W şarj aleti hocam :)

OnePlus'u kullanmadım hiç daha önce. Ama Samsung'lar falan hepsinde kendi marka ismi yazıyor şarj aletlerinde o yüzden merak ettim. :)

Geri
Yukarı