S24 Plus sallayınca tıkırtı sesi geliyor

YiğitEfe05

Centipat
Daha fazla  
3 gün önce S24 Plus satın aldım telefon gayet iyi ama garip bir kusuru var. Telefonu salladığımda tıkırtı sesi geliyor biraz yakından dinleyince kameradan geldiğini fark ettim bunun sebebi ne olabilir? Telefon sorunlu mu yoksa her telefonda mı böyle? Bir de bu sorunu düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön kameradan arka kameraya geçince tıkırtı gelmesi normal ama sallayınca tıkırtı gelmesi normal değil, OIS olamaz bence çünkü bendeki S24+ ve A34'de olmuyor ama OIS olmayan telefonu sallayınca ses geliyor. OIS yüzünden olsaydı bendeki OIS destekli cihazlarda da olurdu diye düşünüyorum.

Mesela şimdi S23 Ultra'da denedim ses yok.

Son düzenleme:
"Optik Görüntü Sabitleyiciyi Keşfettiniz" başarımını aldınız. Video çekerken stabil tutmanızı sağlayan motorlar boştayken çalışmıyor ve sallayınca hareket ediyor. Kısacası çok normal bir ses.

3 gün önce S24 Plus satın aldım telefon gayet iyi ama garip bir kusuru var. Telefonu salladığımda tıkırtı sesi geliyor biraz yakından dinleyince kameradan geldiğini fark ettim bunun sebebi ne olabilir? Telefon sorunlu mu yoksa her telefonda mı böyle? Bir de bu sorunu düzeltebilir miyim?
S24 Ultra kullanıyorum bende de hafiften o ses geliyor ama sesin kaynağını dışındaki lens koruyuculardan birinin düzgün takılamamasına bağlıyorum. Daha önce S10+ kullanıyordum onda da aynı sorun vardı. Net bir sorun teşkil eder mi bilmem kullanım açısından problem yaratmıyorsa sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı