Saç yağlanması için şampuan önerisi

Ssansarsalvo

Hectopat
Vücudum genel olarak yağlı, yüzüm falan kuru değil. O yüzden fazla sivilce de çıkıyor, malum ergenlik çağı. Saçlarım kısayken 3 günde bir falan yağlanıyordu artık bayağı uzattım ve aşırı yağlanıyor ama kestirmekte istemiyorum. Saçımı yıkadığım ilk gün parlayan yumuşacık dalgalı bir haldeyken 2. gün hem bildiğin sönüyor o dalga falan gidiyor hem de yağlanıyor. Şekilde veremiyorum saçlarım düz ve yumuşak ama söndüğünde ya da indiğinde çok kötü oluyor. Head and shoulders kullanıyorum ama sadece saçların parlamasına falan yarıyor. Bana böyle sağlam saç yağlanması için şampuan lazım. Doğal olur, sabun olur inanın fark etmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek ki yağlı bir vücudunuz var. Doktora gitmenizi tavsiye ederim. Hem yüzünüzde de fazla sivilce varmış direk ilaç tedavisine başlayın. Hem sivilce kalmaz hem de saçların yağlanmasını engeller.

Demek ki yağlı bir vücudunuz var. Doktora gitmenizi tavsiye ederim. Hem yüzünüzde de fazla sivilce varmış direk ilaç tedavisine başlayın. Hem sivilce kalmaz hem de saçların yağlanmasını engeller.
14 Gün sonrasına sivilce için randevu almıştım ilaç isteyeceğim kesinlikle. İlaçlar galiba karaciğer yağlanmasını mı engelliyor? Karaciğer yağlanmasını engellemek saçta da işe yarar mı?

14 gün sonrasına sivilce için randevu almıştım ilaç isteyeceğim kesinlikle. İlaçlar galiba karaciğer yağlanmasını mı engelliyor? Karaciğer yağlanmasını engellemek saçta da işe yarar mı?

Elbette yarıyor vücuttaki yağ bezlerinin aşırı yağ üretimini engelliyor. 3. ayımdayım yüzümde ve saçımda 1 gram yağlanma olmuyor aksine kuruluk var.(tedavi süreci bitene kadar) tedavi sürecince saçlarda biraz dökülme olur, fakat süreç bittikten sonra eski haline döner.

Elbette yarıyor vücuttaki yağ bezlerinin aşırı yağ üretimini engelliyor. 3. ayımdayım yüzümde ve saçımda 1 gram yağlanma olmuyor aksine kuruluk var.(tedavi süreci bitene kadar) tedavi sürecince saçlarda biraz dökülme olur, fakat süreç bittikten sonra eski haline döner.
Siz hangi ilacı kullanıyorsunuz hocam roaccutane mı? Birde duygusal, psikolojik olarak fazla yan etkisi oluyor mu?

Siz hangi ilacı kullanıyorsunuz hocam roaccutane mı? Bir de duygusal, psikolojik olarak fazla yan etkisi oluyor mu?

Aknetrent kullanıyorum, aynı ikisi de zaten. Psikolojik ve duygusal olarak şu ana dek hiç etki göstermedi fakat fiziksel olarak zaman zaman deli ediyor adamı.

Aknetrent kullanıyorum, aynı ikisi de zaten. Psikolojik ve duygusal olarak şu ana dek hiç etki göstermedi fakat fiziksel olarak zaman zaman deli ediyor adamı.
Ne gibi sorunlar oluyor ki okula gidiyorum zaten maske takıyorum ama alın kısmını falan çok kötü yapıyorsa rezil olmayalım.

Ya ilacı dayayacaksın ya da her sabah saçını yıkayacaksın. Ben 2.seçeneği seçtim. Günlük kullanıma uygun şampuanlar oluyor kimyasal oranı düşük, onlardan kullanıyorum. Bioblas'ın sarımsak etkili olanından.

Ne gibi sorunlar oluyor ki okula gidiyorum zaten maske takıyorum ama alın kısmını falan çok kötü yapıyorsa rezil olmayalım.

Dudakta kuruma, gözde kuruma, kepek ve ellerde kabarcık oluşması bunlar için önlemler alırsanız sıkıntı büyümeden biter. Ayrıca güneş kremi olmadan dışarıya çıkmamanız lazım yoksa güneşten dolayı leke oluşabilir yüzünüzde. Alın ile ilgili bir yan etki yaşamadım.

Hocam banada aknetrent yazdılar 3. haftama giriyorum aşırı fazla kepek var saçımda sizde de oldu mu? Olduysa doktor şampuan falan önerdi mi?

Geri
Yukarı