Saçlarım döküldü

Osmanhan

Hectopat
Saçlarım dökülüyor, ne yapmam gerek? 8 ay önce falan ayağa kalktım, basım dönmeye başladı. Nefes darlığı çekiyorum hala ve ne saçım kaldı ne tipim ne semalim. Hepsi kaydı.

Doktora gittim, kreatin kinaz seviyem çok yüksek çıktı. Kalbim ağrıyor. Çok ciddiyim, sosyal anksiyete gibi sürekli nefes darligi çekiyorum. Ben ne diyorum bilmiyorum. Psikolojik bunalimdayim. Amcalarim kel değil, babam ve dayım kel ama.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-12-15-31-16-79_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2022-11-12-15-31-16-79_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 233
  • IMG20221112155017.jpg
    IMG20221112155017.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 231
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam saç geni anneden alınıyor. Yani dayınızın kel olması maalesef sizin de olabileceğiniz anlamına geliyor. Fakat sorunlarınız ciddi görünüyor. Buradan doktor bile tavsiye verse işe yaramaz. Kesinlikle doktora gidin. Ayrıca stres saçı döker. Anladığım kadarıyla stresli birisiniz.

Saçlarım dökülüyor, ne yapmam gerek? 8 ay önce falan ayağa kalktım, basım dönmeye başladı. Nefes darlığı çekiyorum hala ve ne saçım kaldı ne tipim ne semalim. Hepsi kaydı.

Doktora gittim, kreatin kinaz seviyem çok yüksek çıktı. Kalbim ağrıyor. Çok ciddiyim, sosyal anksiyete gibi sürekli nefes darligi çekiyorum. Ben ne diyorum bilmiyorum. Psikolojik bunalimdayim. Amcalarim kel değil, babam ve dayım kel ama.

Size sorun çıkarmayacak sizi sevecek bir kız arkadaş veya normal arkadaşlar edinin toplum içine daha çok çıkın saç meselesini kafaya fazla takmayın 14 yaşındayım saçı sizin gib olan arkadaşlarım var ayrıca günlük saç masajı minoxidil ve xpeciaya başlayın.

Psikolojinizi toparlamaya çalışın. Bazı şeyleri kafanıza çok takıyorsanız takmamaya çalışın. Saç dökülmesi genetiktir doğru ama bunu çevresel etkenlerle hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz.

Ben Vichy Dercos Energisant kullanıyorum daha yeni başladım ama pek çok kişi öneriyor. Size de denemenizi tavsiye ederim.

Hocam sakın kafaya takma daha da çok dökersin saçı dökülen biri olarak söylüyorum. Bir an önce uzman doktora görünmeni tavsiye ediyorum gerekirse paraya kıy özel e git. Belki de tedavi ile tekrardan çıkabilir. Ve hepsini geçtim artık saç Ekim'i çok popüler ben 3 ay önce ektirdim yavaş yavaş etkisini görüyorum bitkisel şampuan kullanıyorum bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı