Çözüldü Sadece PC'de internet gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bıldırcın

Hectopat
Merhaba 1 aydır internetim gidip geliyor. İnternet gittiği zamanlarda PC'deyken siteye giremiyorum ayrıyeten modem arayüzüne bile giremiyorum bunun nedeni nedir? İnternet gidince direk telefona sarılıyorum ve telefonda internete erişimim var ancak PC'de yok sadece bir 20 30 saniyede sürüyor bu durum. BIOS sürümüyle alakalı olabilir mi? Yakın zamanda yeni BIOS'a geçeceğim. Onun harici çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ethernet driverını manuel olarak indir. Aygıt yöneticisine gir. Ağ bağdaştırıcılarına gel. Ethernet sürücüsüne sağ tık yap cihazı kaldır de. Cihazın yazılımını sil işaretli olsun. Uygula de ve sonra indirdiğin Ethernet driverını kur. PC'yi yeniden başlat ve test et.
Özel ağı seçin.

Seçtim hocam ama bayağıdır ortak ağ seçili bu bölümde

Pardon hocam ağ ve internet kısmını at gittiğinde internet.

Burayı mı diyorsunuz üstadım? Uykudan yeni kalktım kusura bakmayın :)

1715693739335.png

Ethernet driverını manuel olarak indir. Aygıt yöneticisine gir. Ağ bağdaştırıcılarına gel. Ethernet sürücüsüne sağ tık yap cihazı kaldır de. Cihazın yazılımını sil işaretli olsun. Uygula de ve sonra indirdiğin Ethernet driverını kur. PC'yi yeniden başlat ve test et.

Çözüm

Dediğiniz şekilde sürücüyü kaldırdım yeniden yükledim ardından yeniden başlattım. Umarım düzelir yoksa garantide sürüneceğiz gibi :(

1715710562265.png

Son olarak deneyecegim BIOS sürümü kaldı. Onunla ne kadar alakalıdır bilemem ama.

Maalesef gene aynı oldu. OBS'de yayın açma tuşuna bastım 2 dk yapmadan gitti. Genelde yayın başlarında kesiliyor. Güvenlik duvarlarıyla mı ilgili acaba ya? @@Bestty @eren28tr
Son çare BIOS çıkınca atacağım. Onun dışında elimde garantiye gondermekten başka bir seçenek kalmadı. Windows Update'i geri almak belki de.

Şimdi de bunu deniyorum hocam. Nasıl bir sıkıntıdır bu yaaa? Bu anakartı bayağıdır kullanıyorum, 1 seneye yakın, hiçbir sıkıntısı yoktu ya.

1715727776169.png

1715745270805.png

Hocam sizce Ethernet kartım mı arızalı?

1715745481101.png

Şimdi de bu şekil çıkıyor.

Dediğiniz şekilde sürücüyü kaldırdım yeniden yükledim ardından yeniden başlattım. Umarım düzelir yoksa garantide sürüneceğiz gibi :(Eki Görüntüle 2195629

Son olarak deneyecegim BIOS sürümü kaldı. Onunla ne kadar alakalıdır bilemem ama.

Maalesef gene aynı oldu. OBS'de yayın açma tuşuna bastım 2 dk yapmadan gitti. Genelde yayın başlarında kesiliyor. Güvenlik duvarlarıyla mı ilgili acaba ya. @@Bestty @eren28tr
Son çare BIOS çıkınca atacağım onun dışında elimde garantiye gondermekten başka bir seçenek kalmadı. Windows Update'yi geri almak belki de.

Şimdide bunu deniyorum hocam nasıl bir sıkıntıdır bu yaaa bu anakartı bayağıdır kullanıyorum 1 seneye yakın hiçbir sıkıntısı yoktu ya.
Eki Görüntüle 2195861

Eki Görüntüle 2195895hocam sizce Ethernet kartım mı arızalı

Eki Görüntüle 2195896 şimdi de bu şekil çıkıyor

Duzelmis olabilir mi? Son fotografta 1 msin altinda sabitlenmis gibi.

Duzelmis olabilir mi? Son fotografta 1 msin altinda sabitlenmis gibi.

2 farklı IP'ye atmışım orada bir yanlışlık olmuş.

1715751951546.png

Buradan ve Denetim Masası'ndan Realtek'i kaldırdım sürücü ilk kurulu haline döndü yani 1.0.0.14 sürümüne. Onu yaptıktan sonra 1 saattir hiç kopmadı PC'de internet. Yayın açınca 10 Dk'da bir kopuyordu bahsettiklerimi yapınca düzeldi. Daha da olmaz umarım. En azından 10 Dk'da bir olmuyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı