Sahibinden.com'dan kayıtlı cihaz alınır mı?

Caner08

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir telefon araştırıyorum ve bütçem maksimum 2700 TL. Önce Redmi Note 8 Pro daha sonra Mi 9 Lite düşündüm fakat orta segment almak istemiyorum. Tek avantajı garanti ve açıkçası TR garantisi bana pek iyi gelmedi. Dün Xiaomi telefonların(Mi 9 ve Mi 9t PRO) sahibinden sitesinde GSM'ler tarafından ucuz fiyatlara pasaport kayıtlı şekilde satıldığını gördüm ve almak istiyorum. Turan GSM'den almayı düşünüyorum sizce alınır mı? Alan var mı?

Son düzenleme:
Yani tek farkı seninde bahsettiğin gibi Türkiye garantisi olmayacak, Keza olası her arızayı kullanıcı hatası olarak lanse ediyor zaten garanti firmaları hayatında bir eksiklik hissetmezsin pasaport kayıtlı alırsan.
Bir de elden çıkartmak istediğinde ufak sorun olur o kadar.

Note 8 Pro 64 gb olanı hepsi burada sitesinde 2000 tl civarı 128 gb olanı 2300 tl civarı ordan da tercih edebilirsiniz. Metropol kentlerde yasiyorsanız pasaport kayıtlı alabilirsiniz ariza durumunda hemen cozulebilir ama daha kücuk il ve ilçede yasiyorsaniz arıza durumunda sorun yasarsiniz

Mahalle telefonculardan pasaport kayıtlı telefon alınmasını tavsiye etmiyorum. İllegal yöntemlerle IMEI kaydı yapabiliyorlar. Tabii işini hakkıyla yapanlar da var fakat riske değmez. Sahibinden yani kişiden alırken E-Devlet’ten IMEI’yi sorgulayıp sözleşme yapmanız daha garanti olur.

Note 8 Pro 64 gb olanı hepsi burada sitesinde 2000 tl civarı 128 gb olanı 2300 tl civarı ordan da tercih edebilirsiniz. Metropol kentlerde yasiyorsanız pasaport kayıtlı alabilirsiniz ariza durumunda hemen cozulebilir ama daha kücuk il ve ilçede yasiyorsaniz arıza durumunda sorun yasarsiniz
İstanbula yakın bir yerde yaşıyorum kayıt sorunu olursa gidebilme imkanına sahibim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı