Sahibinden Param Güvende iadesi nasıl işliyor?

uğurcan88

Picopat
Daha fazla  
Bugün aldığım arızalı kartın iadesini yaptım fakat nasıl işliyor bilmiyorum. Param ne zaman iade edilir bilginiz var mı?

1714051631113.png

Ben kendim sattığım bir ürünün iadesini almıştım. Satıcı için çok kötü bir durum iadeyi kabul etmeme şansı yok yani adam bana hıyar gönderse geri yine de almak zorundayım. Adam kargolatır kargolatmaz direkt olarak bir geri sayım başladı. Daha elime ulaşmadan ürün, başlıyor 48 saat. Yani demem o ki en az 48 saat sonra paranızı alabilirsiniz ama 48 saati de çok geçmez.

Ben kendim sattığım bir ürünün iadesini almıştım. Satıcı için çok kötü bir durum iadeyi kabul etmeme şansı yok yani adam bana hıyar gönderse geri yine de almak zorundayım. Adam kargolatır kargolatmaz direkt olarak bir geri sayım başladı. Daha elime ulaşmadan ürün, başlıyor 48 saat. Yani demem o ki en az 48 saat sonra paranızı alabilirsiniz ama 48 saati de çok geçmez.
Kargonun satıcıya ulaşıp ulaşmadığı için onay istiyor.

Kargo satıcıya ulaşacak satıcı onaylayınca paran iade olacak ancak iade durumunda Param Güvende çok rezil bir sistem, bir kere hard disk almıştım, kutu darbeli şekilde geldi ve hard disk çalışmadı mecburen iade ettim hem satıcı mağdur oldu, ürünü bozuldu hem benim Param Güvende sistemine verdiğim para boşa gitti, sahibinden.com senin alışverişin olumlu veya olumsuz sonuçlanmış umursamıyor, parasını baştan alıyor ve onu iade etmiyor, oh ne güzel iş, o yüzden kargo firması isterse kargoyu tekmeleyerek sana getirsin onu alakadar etmiyor.

Kargonun satıcıya ulaşıp ulaşmadığı için onay istiyor.
Hayır istemiyor. Kendi sattığım laptop adam kargoya verir vermez daha Osmangazi'deyken parayı alıcıya iade etmek için 48 saatlik bir geri sayım başlattı ki ben İstanbul'da yaşıyorum. Üstüne üstlük herhangi bir itiraz butonu da yoktu. Ve evet bu doğru param güvende alıcıyı koruyan bir sistem. Yani gerçekten adama gönderdiğim bilgisayarı beğenmediği için değil de içindeki parçaları alıp gönderseydi herhangi bir itiraz hakkına sahip olmuyorum. Ben bu dediklerimi tecrübeye dayalı olarak söylüyorum sen neye dayanarak söylüyorsun?

Hayır istemiyor. Kendi sattığım laptop adam kargoya verir vermez daha Osmangazi'deyken parayı alıcıya iade etmek için 48 saatlik bir geri sayım başlattı ki ben İstanbul'da yaşıyorum. Üstüne üstlük herhangi bir itiraz butonu da yoktu. Ve evet bu doğru param güvende alıcıyı koruyan bir sistem. Yani gerçekten adama gönderdiğim bilgisayarı beğenmediği için değil de içindeki parçaları alıp gönderseydi herhangi bir itiraz hakkına sahip olmuyorum. Ben bu dediklerimi tecrübeye dayalı olarak söylüyorum sen neye dayanarak söylüyorsun?
Ben de ayakkabı satın aldım. Gelen üründeki ayakkabının tekinin bağcığı çok kısa, bağlanmıyor bile. 43 numara siparişi verdim ama ayakkabının bağcığı bu ayakkabı için tasarlanmamış😄. 38, 39 için tasarlanmış. Adam bana ibandan bağcık parası atayım diyor, iade kabul etmem değişim kabul edebilirim diyor (değişimde kargo ücretini bana kitleyecek). Zaten sahibinden bana 2 günlük iade etme hakkı vermiş. Gelen ürünün rengini beğenmesem bile ürünü geri iade edebilirim. Satıcı zaten bunu bilerek bu sistemi aktif ediyor kendi ilanında. Şimdi iadeye verdim adam teslim almıyor kargoyu, 4 kere dağıtıma çıkarmışlar. Sahibindeni aradım. Ürün; size geri gelecek, ürünü teslim almayın bizi arayın dedi. Şimdi para iadesi için 1 hafta daha beklemek zorunda kalacağım…

Yeni konular

Geri
Yukarı