Sahte Ballı Kraker Nasıl Anlaşılır?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Bu krakerlerin yapıştırıcıyla veya balla yapıldığını fiziksel olarak anlayabilir miyiz? Büyük markaların ürünlerine güvenebilir miyiz?
Screenshot_2018-04-30-23-19-03-030.jpeg

Çözüm
Bir kısmını koparıp elinizde ezin biraz. Eliniz yapış yapış olursa şeker vardır. Ayrıca meyveli ise 'meyve'sini alarak suyun içine koyun. Renk verirse boyalı ekmeği meyve diye koymuşlar demektir. Evinizde yapmanızı öneririm. Bir çoğunda şeker bulunuyor.
Bir kısmını koparıp elinizde ezin biraz. Eliniz yapış yapış olursa şeker vardır. Ayrıca meyveli ise 'meyve'sini alarak suyun içine koyun. Renk verirse boyalı ekmeği meyve diye koymuşlar demektir. Evinizde yapmanızı öneririm. Bir çoğunda şeker bulunuyor.
Bu A101 de satılan Champion markasında dediğiniz gibi elim yapış yapış oluyordu. Şuan Gold Wings kullanıyorum ezdiğimde yapış yapış olmuyor.
Hocam bir de şunu size bir sorayım benim dişi kuş nefes alırken kuyruğu çok hafif yukarı aşağı oynuyor arada bir tüy kabartıyor ve kendini silkeliyor kuyruk sallama olarak bu videodaki gibi. Sizce bir sıkıntısı var mı? Tedavi amaçlı şuan suluğuna 3-4 damla limon suyu koydum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Eğer kuşlar çiftleştiyse yumurtlayacak olabilir. Eğer çiftleşmediyse solunum yollarında sorun olabilir. Ağzından nefes alıyor mu hiç? Yatarken biraz tüy kabartabilir ama hem yumurtası hem de uykusu yokken kabarık duruyorsa ve isteksiz duruyorsa hasta olabilir. Veterinere gitmeniz iyi olur.

Kafesler biraz pis duruyor. Kafesleri güzelce temizleyin, hatta kafesin demirlerini sıcak suyla dezenfekte edin. Yemleride boşaltıp onlarıda sıcak suyla yıkayın ve yemlerin kurtlanmaması için iyice kurutun. Kafeste 1 kuş var ise 1 yemlik yeterli olacaktır.

Ballı krakeri her gün vermeyin, bu sefer ballı krakere alışırlar birde yağlanma başlar. Nefes almakta zorlanır, kuyruk sallama sebebi bu olabilir hatta. Bilindik markalardan kızıl dal darı alıp fazla abartmayacak şekilde günde 1-2 top dal darı verirseniz daha iyi olur.

Mama yaparak verebilirsiniz. Biraz pahalı olacak ama Versele Laga vitaminlerden alıp mamasına katabilirsiniz. Suyuna ise limon koymanız midelerini yakabilir. Onlar için fazla asitli. Avisol Plus alabilirsiniz suyuna koymak için.

Eğer kuşlar çiftleştiyse yumurtlayacak olabilir. Eğer çiftleşmediyse solunum yollarında sorun olabilir. Ağzından nefes alıyor mu hiç? Yatarken biraz tüy kabartabilir ama hem yumurtası hem de uykusu yokken kabarık duruyorsa ve isteksiz duruyorsa hasta olabilir. Veterinere gitmeniz iyi olur.

Kafesler biraz pis duruyor. Kafesleri güzelce temizleyin, hatta kafesin demirlerini sıcak suyla dezenfekte edin. Yemleride boşaltıp onlarıda sıcak suyla yıkayın ve yemlerin kurtlanmaması için iyice kurutun. Kafeste 1 kuş var ise 1 yemlik yeterli olacaktır.

Ballı krakeri her gün vermeyin, bu sefer ballı krakere alışırlar birde yağlanma başlar. Nefes almakta zorlanır, kuyruk sallama sebebi bu olabilir hatta. Bilindik markalardan kızıl dal darı alıp fazla abartmayacak şekilde günde 1-2 top dal darı verirseniz daha iyi olur.

Mama yaparak verebilirsiniz. Biraz pahalı olacak ama Versele Laga vitaminlerden alıp mamasına katabilirsiniz. Suyuna ise limon koymanız midelerini yakabilir. Onlar için fazla asitli. Avisol Plus alabilirsiniz suyuna koymak için.
Videodaki kuş benim değil örnek olarak attım suyunu her gün değiştiriyorum kafeside temiz. Kuşu yavruyken aldım. Agzıyla tüylerine bir şey yapıyor ayıklama gibi ondan sonra kendini silkeliyor. Ağzından nefes almıyor günde 1-2 kere biz nasıl esneriz o şekilde ağzını açıp kapıyor. Dışkısında isal vs yok olması gerektiği gibi. Yemlerini kapalı alıyorum. Tüy döküm ve vitamin için ilaç kullanıyorum. Petshopdan aldım. Veterinere götürmeyi isterim ama biraz uzak yani yolda üşütür diye korkuyorum.
Screenshot_2018-05-01-10-33-00-061.jpeg
Screenshot_2018-05-01-10-36-27-683.jpeg

Buda kendisinin şu anki hâli.
Screenshot_2018-05-01-10-45-33-814.jpeg

Son düzenleme:
Resme göre sağlıklı gözüküyor ayrıca kızgın, en verimli yavrulama döneminde. Tüy dökme döneminden yeni çıkmış gibi. Halsizlik, kafes dibine gidip yatma gibi şeyler olursa kafesin etrafını folyo ve örtü ile kapatarak veterinere gidebilirsiniz. Limon suyunu koymayın birde kızıl dal darı alıp günde 1-2 top verin bir şey olursa veterinere gidersiniz. Ayrıca Gold Wings kaliteli marka ama yinede meyvesini alıp suyun içine atın belki boyalı ekmek vardır. Belli olmaz.

Resme göre sağlıklı gözüküyor ayrıca kızgın, en verimli yavrulama döneminde. Tüy dökme döneminden yeni çıkmış gibi. Halsizlik, kafes dibine gidip yatma gibi şeyler olursa kafesin etrafını folyo ve örtü ile kapatarak veterinere gidebilirsiniz. Limon suyunu koymayın birde kızıl dal darı alıp günde 1-2 top verin bir şey olursa veterinere gidersiniz. Ayrıca Gold Wings kaliteli marka ama yinede meyvesini alıp suyun içine atın belki boyalı ekmek vardır. Belli olmaz.
Aldığım zamandan beri hiç kafes dibinde yatmadı. Eskiden tünegin üzerinde kafasını arkaya çevirip uyuyordu. Şuan onu ayda bir kaç kez yapıyor. Resimde çektiğim vitaminleri haftada 1 kere dönüşümlü olarak veriyorum marka olarak nasıl faydası olur mu? Bu kuyruk olayı kafamı çok karıştırdı. 1-2 mm aşa yukarı oynaması normal mi tam sabit hiç oynamadan mı durmalı?

Bildirim gelmemiş, ilginç.

Haftada 1 vitamin yeterli. Marka olarak Deep markasını bilmiyorum maalesef. Kuyruk için bir veteriner ile görüşebilirsiniz. Bir sıkıntı gözükmüyor şuan.

Bildirim gelmemiş, ilginç.

Haftada 1 vitamin yeterli. Marka olarak Deep markasını bilmiyorum maalesef. Kuyruk için bir veteriner ile görüşebilirsiniz. Bir sıkıntı gözükmüyor şuan.
Son olarak bu kuş kumlarını nasıl kullanmalıyız? Kafeste sürekli dursun mu? Yani kuş bildiğin taş yiyecek fazlası zarar olur mu? Gaga taşına hiç dokunmuyor Mürekkep balığı kemiğini mafediyor:DAnasonlu kuş kumu var bende bunu mu kullanayım?
Screenshot_2018-05-02-22-21-29-096.jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı