Sahte PTT Kargo SMS

batuhany17

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün birçok kişiye sahte bir PTT Kargo mesajı gitmiş aynı anda. Ekteki gibi. İşin tuhaf tarafı yönlendirilen link sanırım PTT'nin kendi sitesine çıkıyor. Normalde phishing der geçerdim ama böyle bir durum olunca tuhafıma geldi. Sizce amaçları nedir? Linke tıklamış olmam bir sorun yaratır mı?

1702674948651.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tıklamış bulundum. Sitede kargo no hariç bir bilgi istememesi zaten tuhaf geldi. Google da çıkan ptt kargo sorgulama urlsi doğru ise url de uyuyor.
Daha sonrasında tutarı sildirme adı altında 3-4k isteniyor, boş işler işte av arıyorlar. :)

Siteyi vurmam 30 dakikamı almaz. SMS bana gelmedi. B kodu da yok zaten. Sahte olduğu belli. Olsa da güvenesi gelmiyor insanın. Bu yüzden 4 haneli sayıdan size yazmaları normaldir. Doğrusu da bu zaten.

Siteyi vurmam 30 dakikamı almaz. SMS bana gelmedi. B kodu da yok zaten. Sahte olduğu belli. Olsa da güvenesi gelmiyor insanın. Bu yüzden 4 haneli sayıdan size yazmaları normaldir. Doğrusu da bu zaten.
0850 li bir numaradan geldi. Tıklamış olduğum için almam gereken bir önlem var mı ? Bir şey indirmedim veya bir bilgi girmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı