Samsung 990 Pro rastgele okuma ve yazma değerleri düşük

Anakartın B chipset olmasından olabilir mi acaba?

SSD'lerden yalnızca birini takıp (varsa diğer diskleri de çıkarıp) test eder misiniz? İşlemciye en yakın slotta olmasına dikkat edin.

Anakartın B chipset olmasından olabilir mi acaba?

SSD'lerden yalnızca birini takıp (varsa diğer diskleri de çıkarıp) test eder misiniz? İşlemciye en yakın slotta olmasına dikkat edin.
Eğer yanlış slota taksa zaten 3500 gibi bir değer alırdı slot doğru değerler normal vaad ettiğini veriyor ssd kaç mb okuma yazma bekliyor arkadaş onu anlayamadım

B chipset kullandığı için PCI hat sınırına takılıyor olmasın? Ya da Chipsete bağlı hattı kullandığı için?

Bende diyorum ki PCI hat sınırı şöyle SATA için 650 gen3 için 3500 gen4 için 7500 bu yüzden yanlış slota taksa zaten 7450'ye 6900 gibi değerler göremez bu arkadaş bu değerleri alıyor ve vadettiği de bu SSD de sorun yok arkadaş durduk yere evham yapıyor. Zaten gen 4 için B ve X serisi anakart lazım A320 ve A520 anakartlarda gen4 olmaz ama B550 de olur bende B550M DS3H kullanıyorum bende de hem gen 4 yuvası hem de SSD var.

Son düzenleme:
Arkadaşlar başkalarının da aynı sorunu yaşayabilme ihtimaline istinaden son durumu aktarıyorum. Yabancı bir forumda Acronis, Macrium gibi disk klonlama programları ile disklerini klonlayanların böyle bir sorun yaşayabileceği aktarılmış. Temiz Windows 11 ve 10 kurarak test ettim. 11'de 4k random 6000'leri, 10'da ise 4k random 4800'leri gördüm. Benim için sorun ortadan kalktı. Bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı