Samsung Galaxy A70 Kamera İncelemesi

Kamera Hakkında;

Kapalı alan ve düşük ışıkta sizi tatmin etmeyebilir, ön kamerası da süper fakat yüklemedim selfielerimi :D

Video'da OIS ve EIS yok, o da olsa zaten kimse S10 gibi telefonlara yönelmez. Videoluk işim olmadığı için sıkıntım yok benim bu konu hakkında.

not: Fotoğraflar 6K, ortalama 8MB olmakta hâliyle ilk önce Drive hesabıma yükledim, sonra indirdim, ardından rehberdeki gibi 1MB'a indirdikten sonra bir de çözünürlük düşürünce kalite kaybını(gökyüzüne bakarak) kendiniz gözle görebilirsiniz ona rağmen çok kötü değil resimler.

1.jpg

5.jpg

4.jpg

Optik Görüntü Sabitleyici,
Dijital Görüntü Sabitleyici (EIS)

Bunlar mesela hareket ederek video çekerken titreme, sarsılma gibi şeylerden etkilenmeyip dümdüz video çekilmesini sağlar. S10'da olması lazımdı sanırım pek bilmiyorum. Ama dediğim gibi, bu özellikleri de bu telefonu ekleseler, gidip o kadar parayı kim S10'a verir ki? :D
Kamera incelemesi için teşekkürler.

Ben telefonu şarjı, kamerası,sesi ve arayüzü için alanlardanım, bu telefonu fiyatına göre bana önerir misin? Sence almalı mıyım?

Ben teşekkür ederim. Şarj olarak sabah 7'den akşam 19:00'a kadar takılıyorum 15-30% arası kalıyor benim kullanımıma göre, sürekli olmasa da çoğu zaman Wi-Fi veya LTE ile takılıyorum. Ses olarak sanırım ortalama B sınıfı pek tecrübe edinemedim çünkü hep kulaklık kullanıyorum. Arayüzü gayet hoş, aldığımdan bu yana o kadar kullandım ona rağmen yeni yeni bulduğum şeyler çıkıyor ortaya :D
Diğer kullanıcı kitlesi gibi, "PUBG hangi ayarlarda açar, kaç FPS verir?" sorusunu değil de bu soruları sorduğuna göre bu telefon seni her türlü götürür. Bir telefon kabı almanı öneririm yalnız çünkü yabancı forumlarda okuduğuma göre arkası(glastic=plastik+cam) kolay çizilebiliyormuş. Ekranda Gorilla Glass 3 vardı yanlış hatırlamıyorsam. Arkası glastic dediğime bakma, S7 EDGE kullanmıştım aynı hissiyatı veriyor :p

ek olarak: Parmak okuması 10 üzerinden 4,5/5 falan ama yüz tanıma sistemini kur, telefonu cebinden çıkarınca otomatik kilit ekranı geliyor saniyesinde açılıyor yüz tanıma ile zaten baya akıllı, hoş bir telefon. Geceleri için ekranı baya parlaklaştırıyor yüzün görünsün ve okunsun diye ama yine de okunmadığı zamanlar oluyor.

Son düzenleme:
Optik Görüntü Sabitleyici,
Dijital Görüntü Sabitleyici (EIS)

Bunlar mesela hareket ederek video çekerken titreme, sarsılma gibi şeylerden etkilenmeyip dümdüz video çekilmesini sağlar. S10'da olması lazımdı sanırım pek bilmiyorum. Ama dediğim gibi, bu özellikleri de bu telefonu ekleseler, gidip o kadar parayı kim S10'a verir ki? :D
Evet onlar var. 3200 tl gibi bir parayı verilebiliyorsa 4000 de verilebilir bence. A ve S serileri karşılaştırılmayacak kadar fark var. Orta vs. Üst segment. A70 kesinlikle o parayı hak etmiyor onun yerine A50 alabilir ve para cepte kalabilirdi 👍

Evet onlar var. 3200 tl gibi bir parayı verilebiliyorsa 4000 de verilebilir bence. A ve S serileri karşılaştırılmayacak kadar fark var. Orta vs. Üst segment. A70 kesinlikle o parayı hak etmiyor onun yerine A50 alabilir ve para cepte kalabilirdi 👍

OIS ve EIS için A70 yerine A50 alınmaz bence. Ayrı'yeten ben faturalı hat üzerinden aldığım için bütçem S10'a yetmiyordu zaten :). Bu arada S10 4000₺ değil, 5500-6500₺ arası değişmekte.

OIS ve EIS için A70 yerine A50 alınmaz bence. Ayrı'yeten ben faturalı hat üzerinden aldığım için bütçem S10'a yetmiyordu zaten :). Bu arada S10 4000₺ değil, 5500-6500₺ arası değişmekte.
4000e bulunabiliyor. Ben 2 ay once 4200 e almistim s10e modelini. Siz beğendiyseniz iyidir ama ben ois eis için söylemedim hem kamera hem işlemci.

4000e bulunabiliyor. Ben 2 ay once 4200 e almistim s10e modelini. Siz beğendiyseniz iyidir ama ben ois eis için söylemedim hem kamera hem işlemci.

Yani dediğim gibi elimde bunu veya iPhone 7 alabilmek vardı, 7 stokta yoktu ve iş hayatım için çok lazımdı telefon, ben de beklemeden aldım bunu. Memnunum ya, baya iyi :). İşlemci ve kamera zımba.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı