Samsung Galaxy S10 ailesi stabil Android 10 güncellemesi başladı

Edit: Türkiye için güncelleme yayınlandı Galaxy S10 Modelleri için Android 10 Güncellemesi Yayınlandı - Technopat

Galaxy-S10-Plus-Android-10.jpg

Samsung'un Android 10 beta kullanıcılarına bugün Android 10 stabil sürüm dağıtımı başladı, ardından normal kullanıcılar için de güncelleme başlatıldı.

Dağıtımda herhangi bir sıkıntı yaşanmazsa, 1-2 hafta içinde Türkiye için de yayınlanma ihtimali yüksek zira donanım ve yazılım versiyonu birebir aynı.

android 10 s10.jpg

Son düzenleme:
@Mura_t Samsung genel olarak iki ana güncelleme veriyor cihazlara. S8 serisi de 7.0 ile piyasaya sürüldü, 8.0 ve 9.0 güncellemelerini aldı, Android 10 güncellemesini büyük ihtimal almayacaktır. 2017 yılında çıkmış bir cihaz olduğu için alacağını sanmıyorum.

@Mura_t Samsung genel olarak iki ana güncelleme veriyor cihazlara. S8 serisi de 7.0 ile piyasaya sürüldü, 8.0 ve 9.0 güncellemelerini aldı, Android 10 güncellemesini büyük ihtimal almayacaktır. 2017 yılında çıkmış bir cihaz olduğu için alacağını sanmıyorum.
Evet öyleymiş ve bir daha Samsung'a bulaşmayacağım bu yüzden. :)

@Mura_t Samsung dışında Android modelleri genel olarak böyle maalesef. Diğer üreticilerde bunu yapıyor. Yılda onlarca model telefon çıkarırsan olacağı bu güncelleme yetiştiremezsin. Telefon çıkarmasa da yine olmaz, Android tarafında o kadar ki fazla rekabet var üreticiler mecburen fazla telefon çıkarmak zorunda kalıyorlar. Uzun yıllardan beri Samsung her segmentte telefon çıkarttığı için güncelleme desteğinin en az 3 yıl vermesi gerekirdi bana göre.

Samsung güncellemeyi çok daha fazla önemsemesi gerekiyor, sektörün yıllardır en çok satan firması, güncelleme için daha fazla yatırım yapma imkanları elbette mevcut. En az 3 yılda güncelleme verse kullanıcılar yine şikayet etmeye devam eder, ondan sonra gelen güncellemeyi vermedi diye bu döngü hiçbir zaman değişmeyecektir.

Güncelleme almadı diye de telefon kullanılamaz olmuyor maalesef insanlarımızda böyle bir algıda var. Özellikle amiral gemisi modellerin güncelleme desteğinin orta segment bir cihazla aynı olmaması lazım. Benim J7 PRO cihazımda 7.0 ile çıktı 8.0 ve 9.0 güncellemelerini aldım, benim cihazım ile S8 arasında dağlar kadar fark var, adamlar o kadar para veriyor amiral gemisi cihaz alıyor Android üreticileri onların güncelleme ömürlerini orta segment cihazlar ile bir tutuyor bu uzun yıllardır böyle açıkçası hiç mantıklı bulmadığım politikalar bunlar.

Güncellemeler belki o serileri içindeki teknolojiden kaynaklı olumsuz etkiliyordur. İllaki nedeni vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı