Samsung Galaxy S24 Serisi Hakkında Tüm Güncel Sızıntılar

Exynos nedense bana güven vermiyor.
Bu gibi kalıplaşmış sıfatlardan dolayı 2500’te isimlendirme de değiştiriliyor zaten.

Ayrıca çerçeveler bayağı hissedilir derecede incelmiş:

20231223_122009.jpeg

İşim gereği fotoğraf ve video için S23 alacaktık. Sonra S24 serisi çıkmasına az kaldı, eğer S24 Ultra 1TB modeli çıkarsa onu alırız dedik. Adamlar 512 GB'lık depolama sunuyor. Yani sırf şu bulut depolama rezaletiyle uğraşmamayım diye 1 TB'lık alalım dedik, şansımı seveyim. İşin garip tarafı RAM'ler ve bataryaların beklentilerden düşük olması. En azından bir S24 modelinde 12 RAM, 5000MAH batarya olsaydı. Yani sızıntı diyorlar ama umarım yanlış sızmıştır.

Son sızıntılar Avrupa bölgesinde birkaç yere (Türkiye dahil) gen 3 ile geleceği yönde.
Eğer 2400 gerçekten çok kötü olsaydı sevinirdim ama herkesin tahmini iyi olacağı yönünde. Elbette Gen 3 ile gelmesi güzel bir durum fakat 2400 de çok sorun yaratmayacak gibi.

İşim gereği fotoğraf ve video için S23 alacaktık. Sonra S24 serisi çıkmasına az kaldı, eğer S24 Ultra 1TB modeli çıkarsa onu alırız dedik. Adamlar 512 GB'lık depolama sunuyor. Yani sırf şu bulut depolama rezaletiyle uğraşmamayım diye 1 TB'lık alalım dedik, şansımı seveyim. İşin garip tarafı RAM'ler ve bataryaların beklentilerden düşük olması. En azından bir S24 modelinde 12 RAM, 5000MAH batarya olsaydı. Yani sızıntı diyorlar ama umarım yanlış sızmıştır.
1 TB gelir diye düşunüyorum ben.

Ben Türkiye pazarına Exynos 2400 ile gelmesini isterdim. Adı var diye almayanlar almasın Exynos 2400 iyi bir işlemci olacak. Muhtemelen Gen 3 ile gelecek ki Samsung'a göre bu daha iyi olur zaten satış açısında. Bilemiyorum Exynos işlemciler hoşuma gidiyor.

Hala 8 GB RAM saçmalığı devam ediyor, S23 gibi canavarı bile 8 GB RAM ile kısıtladılar.
8 GB RAM hangi konularda size yetmiyor? RAM Plus ile sanal olarak arttırabilirsiniz. S23'te performans kaybı hiç oluşmayacak seviyeydi ve S24'te bu neredeyse hiç olacak gibi değil.
Hızlı şarjı güzelmiş ve artık ilk yarım saatte %65 şarj edebilecekmişiz.

8 GB RAM hangi konularda size yetmiyor? RAM Plus ile sanal olarak arttırabilirsiniz. S23'te performans kaybı hiç oluşmayacak seviyeydi ve S24'te bu neredeyse hiç olacak gibi değil.
Hızlı şarjı güzelmiş ve artık ilk yarım saatte %65 şarj edebilecekmişiz.

Yetip yetmemesi şu an umurumda değil, amiral sınıfı geleceğe yönelik bir yatırım ve 8 GB RAM artık giriş seviyesi telefonlarda bile var iken 8gen 3 kullanan bir telefonda olması bana göre bir rezillik.

Sanal pulus mulus RAM fiziki RAM ile aynı değil bu arada, 4 ya da 5 amiral model öncesi Galaxy telefonlar bile 8 GB RAM kullanıyor.

OnePlus ve Realme GT gibi 865 ve 888 kullanan telefonlarda bile 12 GB RAM miktarı var iken böyle bir telefonda 8 GB RAM olması komiklikten ibaret.

Bu mesaja bir cevap yazmanıza gerek yok çünkü bu düşünceden uzak bir fikir bana saçma gelecektir.

Yetip yetmemesi şu an umurumda değil, amiral sınıfı geleceğe yönelik bir yatırım ve 8 GB RAM artık giriş seviyesi telefonlarda bile var iken 8gen 3 kullanan bir telefonda olması bana göre bir rezillik.

Sanal pulus mulus RAM fiziki RAM ile aynı değil bu arada, 4 ya da 5 amiral model öncesi Galaxy telefonlar bile 8 GB RAM kullanıyor.

OnePlus ve Realme GT gibi 865 ve 888 kullanan telefonlarda bile 12 GB RAM miktarı var iken böyle bir telefonda 8 GB RAM olması komiklikten ibaret.

Bu mesaja bir cevap yazmanıza gerek yok çünkü bu düşünceden uzak bir fikir bana saçma gelecektir.
Şuan android 14, ortalama 5 GB gibi RAM tüketiyor. Android 13'te aşağı yukarı yine aynıydı. Bir öncekilerde ise 4 GB tüketiyordu.
Galaxy S23 kullanıcısı olarak UFS 4.0 depolama biriminde RAM Plus'un bir dezavantajını görmedim. Huawei Mate 40 Pro'da da aynı şekilde 12 GB RAM mevcut. Bu durum stratejiktir ancak telefonu kullandırtmayacak kadar çıkmaz yolda sürüklemez.
Samsung, Ultra dışındaki alt modellerine böyle esneklik yapmaz ve sızıntılarda bunu doğrulanmış oluyor.

Geri
Yukarı