Samsung M20 telefonun ekranı çıktı

Freljord

Hectopat
Daha fazla  
Telefon 50 CM yükseklikten düştü ve ekran çıktı. Sorun şu ki ekran ve telefon çalışıyor ama yüzü aşağı baktı mı ekranı çıkıyor. Nasıl çalıştığını bilmiyorum ama 2 gündür elimle tutarak kullanabiliyorum. Telefonu da hep yukarı doğru tutuyorum ki düşmesin. Ben bunu garantiye götürsem garanti kapsamına mı girer yoksa belli bir ücret mi alırlar? Ücret alırlarsa da ne kadar eder sizce?

Telefon 50 CM yükseklikten düştü ve ekran çıktı. Sorun şu ki ekran ve telefon çalışıyor ama yüzü aşağı baktı mı ekranı çıkıyor. Nasıl çalıştığını bilmiyorum ama 2 gündür elimle tutarak kullanabiliyorum. Telefonu da hep yukarı doğru tutuyorum ki düşmesin. Ben bunu garantiye götürsem garanti kapsamına mı girer yoksa belli bir ücret mi alırlar? Ücret alırlarsa da ne kadar eder sizce?
Söylemeyi unutmuşum. Şöyle bir çıkmadan bahsediyorum direk ekran 45 derece oluyor gibi düşünün ve fener açtığımda ön taraf bile ışık veriyor.

Ücret almazlar diye düşünüyorum ama kullanıcı hatası diye sana kitleyebilirler.İnternette uygun fiyata ekran yapıştırıcı satılıyor ondan alıp kullanabilirsin.

Garanti kapsamına girmez. Ücreti onlar tespit edip bildirir. Tarifiniz çok açık değil. Görsel olsa hiç fena olmazdı. Ama bu anlattığınız başıma gelse japon yapıştırıcısıyla yapıştırır, kullanmaya devam ederdim.
Aklıma geldi ama içindeki bağlantılara zarar vermez mi? Bide konuyu dediğim telefondan açtım ve elimde başka bir telefon veya kamera olmadığı için atamıyorum.

Garanti kapsamına girmez. Ücreti onlar tespit edip bildirir. Tarifiniz çok açık değil. Görsel olsa hiç fena olmazdı. Ama bu anlattığınız başıma gelse japon yapıştırıcısıyla yapıştırır, kullanmaya devam ederdim.
japon yapıştırıcısı sürmek pek akıllıca değil çünkü japon yapıştırıcısını sökerken telefonun diğer parçalarına zarar verebilir.(mesaela anakarta akarsa japon yapıştıcısı herhangi bir aksanı bozulduğunda tamir için gönderdiğinizde daha kötü şekilde döner veya daha fazla para ödersiniz.)

Böyle bir açıklık, alt sağdaki parça komple çıkmasını önlüyor ama çok zorlamak istemiyorum. Daha da açılıyor ama işte zorlamaya gerek yok.
IMG-20190831-WA0009~2.jpeg

Ekran kasaya yapıştırmalı oluyor, Samsung telefonlarda böyle.

Arkasına bir tür çift taraflı bant yapıştırıyorlar. Sende deneyebilirsin.

Böyle bir açıklık, alt sağdaki parça komple çıkmasını önlüyor ama çok zorlamak istemiyorum. Daha da açılıyor ama işte zorlamaya gerek yok.Eki Görüntüle 433474
çok dert etme dediğim gibi ekran yapıştırıcısı ile kolayca yapıştırabilirsin.zaten maximum 20 tL ödersin.youtubede ekran tamiri videolarında orda son kısımları izlerseniz çok kolay oldğunu görebilirsinz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı