Samsung Odyssey G5 monitörde renkler mor gözüküyor

Mr-Fakoo

Hectopat
Samsung Odyssey G5 LS27CG510euxuf 27” 1ms 165Hz HDR10 monitörünü satın aldım, kutu içerisinde çıkan display kablo ile bilgisayara bağladım, çözünürlüğü 2560x1440 olarak değiştirdim. Ekranda mavi yerine mor görmeye başladım, standart Windows masaüstü görselini mavi değil mor olarak görüyorum. Bunun çözümü nedir?

Samsung Odyssey G5 LS27CG510euxuf 27” 1ms 165Hz HDR10 monitörünü satın aldım, kutu içerisinde çıkan display kablo ile bilgisayara bağladım, çözünürlüğü 2560x1440 olarak değiştirdim. Ekranda mavi yerine mor görmeye başladım, standart Windows masaüstü görselini mavi değil mor olarak görüyorum. Bunun çözümü nedir?

Hocam onun ayarı vardır ama bence göz alışması için biraz zaman verin derim. Mavi ışık filtresi gibi bir şey olabilir.

Görüntü bu şekilde görünmekte, sağdaki IPS monitörde mavi görürken, soldaki Samsung Odyssey G5 monitörde mor olarak görünmekte.
IMG20240513220929.jpg

Göz alışması değil, 2 farklı monitörde mavi rengi alırken Samsung tarafında mor renk alıyorum.

Evet, sağdaki IPS panel.

IPS ise gennelikle normal ama dediğimi yapın bir adımlar şunlar: Sağ tık -> AMD ayarları -> sağ üstten ayarlar kısmına gel -> görüntü -> buradan herhangi bir renk veya doygunluk ayarı açtıysanız otomatik hale getirin veya kapatın.

Odyssey monitörün renklerini beğenmedim zaten, bundan önceki aldığım G3 modelinde de aynı sorun vardı, G5 modelinde de sorun devam ediyor. Ek olarak ekranda morluk görünmesi, monitör üzerinden FreeSync kapandıkan sonra görüntü gitmesi gibi sorunlarda eklendi, forum üzerinde okuduğum konularda Odyssey modelinin kalitesiz olduğunu gördüm, bu sebeplerden dolayı ürünü iade etmeye karar verdim. İlginiz için teşekkürler, iyi Sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı