Samsung S21 FE mi iPhone 11 mi?

iPhone 11 piyasası çok değersizleşti o yüzden zor satabildim. Bundan sonra alım-satım oranı çok düşük. İleride satmayı düşünen biri sakın almasın elinde kalır.

Artık LCD ekranlar daha az tercih ediliyor fakat deneyimim hiç kalitesiz değildi. Hem işlemci hem kamera ve kullanıcı deneyimi açısından S21 FE'den çok daha üstün bir telefon. 120 Hz ekranlı bir telefon alıp çoğu oyunda onu deneyimleyemiyorsan o zaman maalesef boşuna para harcamış oluyorsun. Oyun oynamayan biri ise S serisi yerine A serisine göz atmalı.

Kısacası OLED ekranım olsun, 120Hz olsun, işlemcisi ve kamerası iPhone 11'den daha iyi olsun diyen S23 FE tarafına yönelmeli.

Fakat iPhone 11 yine de hala kamera ve işlemci açısından çok iyi bir telefon. Daha ucuz olsa aslında önerilmeyecek telefon değil. Şu anda fiyatını hak etmiyor. Yine de S21 FE ile karşılaştırılmamalı.
Bu fiyatını hak ettiği anlamına gelmiyor. Dönemindeki rakibi bence daha üstün o cihazdan. Gerçi Samsung'un Türkiye için sağladığı fiyat avantajı her S serisinin Apple muadili için üstünlük kurmasını sağlıyor bence. Bazen neredeyse yarı fiyatına alıyorsun o özellikleri. 14 Pro max 80k iken S23U 45K civarında mesela 1.8 kat fiyat farkını hak edecek hiçbir şey olmadığını hepimiz biliyoruz.

Bu kıyaslama S21FE modeline hakaret, kesinlikle S21FE.

iPhone 11 şişirilmiş ve patlak bir balondur.
iPhone 11 piyasası çok değersizleşti o yüzden zor satabildim. Bundan sonra alım-satım oranı çok düşük. İleride satmayı düşünen biri sakın almasın elinde kalır.

Artık LCD ekranlar daha az tercih ediliyor fakat deneyimim hiç kalitesiz değildi. Hem işlemci hem kamera ve kullanıcı deneyimi açısından S21 FE'den çok daha üstün bir telefon. 120 Hz ekranlı bir telefon alıp çoğu oyunda onu deneyimleyemiyorsan o zaman maalesef boşuna para harcamış oluyorsun. Oyun oynamayan biri ise s serisi yerine a serisine göz atmalı.

Kısacası OLED ekranım olsun, 120Hz olsun, işlemcisi ve kamerası iPhone 11'den daha iyi olsun diyen S23 FE tarafına yönelmeli.

Fakat iPhone 11 yine de hala kamera ve işlemci açısından çok iyi bir telefon. Daha ucuz olsa aslında önerilmeyecek telefon değil. Şu anda fiyatını hak etmiyor. Yine de S21 FE ile karşılaştırılmamalı.

120Hz sadece oyun için sanan bir Apple savunucusu 👌

iPhone 11 dönemine göre eski modelden daha kötü üretilen yeni bir modeldi, çelik kasa yerine alüminyum kasaya geçildi ve ekran OLED yerine LCD oldu. İsminin başına likit ve sonuna retina dediler ooooo dediler.

A13 güçlü ama abartılacak bir yonga değil A13 7W TDP ile çalışırken verdiği performansı SD865 5W ile veriyor.

Güç kısmına Geekbench üzerinden bakarsak A13 benim dimensity 8300 Ultra yongamdan daha güçlü ama AnTuTu üzerinden bakarsak 8300 Ultra kafasına vura vura eziyor.

Performans konusunda AnTuTu şaibeli olduğu kadar Geekbench yazılımı da şaibeli.

Kronik sorun olarak ekran kararması birçok kullanıcıda ortaya çıktı, 5 yaşında olan bir cihaza 23K verip alacaklara zaten bir şey anlatmaya gerek yok.

Aşağıya iPhone 11 ile POCO X6 Pro Geekbench testini paylaşıyorum, iPhone 11 sahibi arkadaşlar 720+p ekranı ile benim AnTuTu puanına yaklaşırsa haber versin 😁 1.5k ekranlı cihazın testi aşağıda ve şuan iPhone 11 antutu verilerine göre 750k skor alıyor.

IMG-20240330-WA0006.jpg

Screenshot_2024-03-30-21-07-07-739_com.primatelabs.geekbench6.jpg

Screenshot_2024-03-09-11-46-48-369_com.antutu.ABenchMark.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı