Samsung S23 FE vs POCO X6 Pro

Ekrana hiç değinmemişsiniz hocam. X6 Pro daha büyük ve daha yüksek PPI değerine sahip bir ekran ile geliyor.
Acele yazmıştım hocam. Trenden inip yürürken yazdığımdan dolayı , aklıma gelmedi herşey. Kutu içeriğini de sonradan ekledim zaten. Ekran kısmında büyüklük harici çoğu şey aynı zaten. PPI değeri de öyle 100-200 fark etmedikçe gözle seçilmez bence.

S22'den X6 Pro modeline geçmiş birisi olarak söylemek isterim ki S22'nin ekranı çok üst düzey bir görsel sunuyor, insanın baktıkça bakası geliyor.

Öyle hocam ancak ben S23 FE ile kıyaslayarak söyledim onu. Zaten S22'nin iki cihaza göre daha premium olduğunu söylemiştim.

S22'den X6 Pro modeline geçmiş birisi olarak söylemek isterim ki S22'nin ekranı çok üst düzey bir görsel sunuyor, insanın baktıkça bakası geliyor.
Hocam DynamıcAmoled ayrı bir teknolji ya. Ben A24 kullanıyorum , SuperAmolede sahip bu model. A24ün ekranını da çok beğensem de S24 ile yan yana gelince sönük kalıyor.

Bu arada bütün özellikleri ben kafamdan yazıyorum , yanlışım vs. olduysa kusurma bakmayın. Bazen S23FE'yi S21FE ile lkarıştırıyorum. Dediğim gibi ,şuan eve yürüyorum, site açıp bakacak halde değilim.

Acele yazmıştım hocam. Trenden inip yürürken yazdığımdan dolayı, aklıma gelmedi her şey. Kutu içeriğini de sonradan ekledim zaten. Ekran kısmında büyüklük harici çoğu şey aynı zaten. PPI değeri de öyle 100-200 fark etmedikçe gözle seçilmez bence.

Hocam açıkçası 446 PPI ile 403 PPI'lık bir fark var bir de X6 Por'nun ekranı daha büyük ona rağmen böyle bir fark atıyor. Tabii ki 403 PPI tatmin eder ancak fark oluşturmaz diyemeyiz.

S23 FE'nin artıları fotoğraf ve video stabilizasyonu konusunda fersah fersah önde. 8 gen 1 işlemcisi o kadar uzun vadeli oyun oynamada adamı biraz üzer.
X6 Pro ise çok daha premium gözüken, 10 bit ve ince çerçeveli bir ekrana, daha iyi bir işlemciye, daha iyi bir bataryaya ve çok daha hızlı şarja sahip.
Tek amaç kamera ise S23 FE alınmalı ancak video ile çok işiniz yok ise bence POCO X6 Pro.

Bu arada konuda hiç geçmemiş fakat , bütcenizi 25-26ya kadar çıkarabilirseniz düz S23 buradaki bütün cihazlardan çok daha iyi. SD8Gen2 Samsung dökümü olmadığından hem çok verimli hem de çok ısınmıyor. Zaten premium telefon , üçüyle yan yana gelecek bir makina değil. Fakat arada 7-8 bin TL kadar da fiyat farkı var.

Hocam açıkçası 446 PPI ile 403 PPI'lık bir fark var bir de X6 Por'nun ekranı daha büyük ona rağmen böyle bir fark atıyor. Tabii ki 403 PPI tatmin eder ancak fark oluşturmaz diyemeyiz.
Doğru hocam , aradaki fark hem de ekran büyüklüğüne rağmen bu kadar büyükse yan yana koyuluunca fark edilir.

Mesela S22'nin ekranı da 425 PPI ancak kullanılan teknolojiler ve ekranın renk gamutu sayesinde X6'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim ancak aynı durum S23 FE için geçerli değil.
S23FE(A74) S adını haketmiyor. Gmnül rahatlığıyla söyleyebilirim bunu.

Geri
Yukarı