Samsung S24 Plus mı Samsung S23 Ultra mı?

Bütçe
60.000 TL'ye kadar

Nexai

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Ortalama 55.000-60.000 TL bandında bir bütçem var. Samsung S23 Ultra mı alsam yoksa yeni nesil S24 Plus mı alsam kararsız kaldım.
S23 Ultra fiyat olarak çok avantajlı ama S24 Plus'ta bulunan yeni Samsung AI da ilgimi çekiyor. Ayrıca işlemci konusunda S23 Ultra'da sağlam kalem olan Snapdragon varken Samsung S24 Plus'da Exynos var, beni çok tedirgin ediyor. Ayrıca S24 ile ilgili de çok fazla sorunlar ortaya çıktığı hakkında yorumlar okudum. O da ayrı bir dezavantaj.
Sizin yorumlarınız çok önemli benim için.

Bir de S23 Ultra almaya karar verirsem sizce 12 GB RAM mi seçmeliyim yoksa 8 GB yeterli olur mu?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

İyi sosyaller.

Hepsinin bir artı bir eksi yönü var.

S24 Plus'in 7 yil guncelleme destegi alacak olmasi basli basina bu karsilastirmayi kazanan yapar. Tabii bir telefonu 7 yil kullanir misin kullanmaz misin orasi sana kalmis. Onun disinda premium hissiyat bakimindan S23 Ultra daha iyi.

S24 Plus'in 7 yil guncelleme destegi alacak olmasi basli basina bu karsilastirmayi kazanan yapar. Tabii bir telefonu 7 yil kullanir misin kullanmaz misin orasi sana kalmis. Onun disinda premium hissiyat bakimindan S23 Ultra daha iyi.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Evet bu da bir artı ama ben maksimum bir telefonu 3 4 yıl kullanıyorum :) evet premium hissiyatta önemli.

Exynos 2400 sorunlu bir yonga değil. Bu konuda kayginiz olmasın. CPU'da 2400 daha güclü ama 8 Gen 2 de harika bir yonga, oldukça verimli. Yani CPU olarak perfromansta çok belli fark olmaz. Günlük kullanımda hic fark olmaz. GPU'da zaten RT dışında aynı sayılırlar. RT'yi de çok kullanabileceğiniz oyun yok. Kamera olarak S23 Ultra daha iyi. AI özellikleri S23 serisine de gelecek bu arada. Güncelleme desteğinde S24 net daha iyi ama S23 Ultra da en az 4 yıl daha güncelleme alacak. S23 Ultra alırsanız 8 GB de idare eder ama uzun süreli ağır kullanımda 12 GB daha iyi olur. Bence siz demo cihazları inceleyin.

Exynos 2400 sorunlu bir yonga değil. Bu konuda kayginiz olmasın. CPU'da 2400 daha güclü ama 8 gen 2 de harika bir yonga, oldukça verimli. Yani CPU olarak perfromansta çok belli fark olmaz. Günlük kullanımda hiç fark olmaz. GPU'da zaten RT dışında aynı sayılırlar. RT'yi de çok kullanabileceğiniz oyun yok. Kamera olarak S23 Ultra daha iyi. AI özellikleri S23 serisine de gelecek bu arada. Güncelleme desteğinde S24 net daha iyi ama S23 Ultra da en az 4 yıl daha güncelleme alacak. S23 Ultra alırsanız 8 GB de idare eder ama uzun süreli ağır kullanımda 12 GB daha iyi olur. Bence siz demo cihazları inceleyin.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Çok fazla oyun oynamadığım için çok RT'ye ihtiyacım olacağını sanmıyorum. AInin S23'e gelmesi de çok güzel olacak. S24 serisinde şu ana kadar çıkmış kronik sorunları gördünüz mü?

Değişim için cihaz verirseniz 60K'ye fiyata S24 Ultra alabilirsiniz.

Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Pnu hesaplayarak zaten bütçe belirttiğim için maalesef :)

S24 kullanıyorum Exynos 2400 iyi gibi. Isınma sorunu vb. yaşamadım. Eğer telefonu uzun süre kullanmayacaksanız S23 Ultra öneririm ancak 4-5 yıl kullanırım diyorsanız S24+ öneririm.

S24 kullanıyorum Exynos 2400 iyi gibi. Isınma sorunu vb. yaşamadım. Eğer telefonu uzun süre kullanmayacaksanız S23 Ultra öneririm ancak 4-5 yıl kullanırım diyorsanız S24+ öneririm.

Merhaba,
Genel olarak 2-4 sene arasında telefon değiştiren bir kullanıcıyım. Muhtemelen S23 Ultra alacağım Samsung'un bu zamana kadar S5'ten beri birçok telefonunu kullandım kullanmadığım sanırım bir S6 var ki onu da babam kullanmıştı bir de S9 serisini kullanmadım. Şu anda da S21 Plus kullanıyorum ve Exynos işlemciden aşırı derece de tedirginim. Evet teknoloji değişiyor ve her geçen gün yeni nesil işlemciler gelişiyor ama o tarafa bu denli bir para verip üzülmek istemiyorum. Exynos'ta en büyük sıkıntım ısınma (ki bu yaz aylarında telefonu kulağımda tutmakta bile terletiyordu) ve kasma problemleri. O nedenle S24 Plus Türkiye'ye snap Dragon'la gelmiş olsaydı kesinlikle konuyu bile açmadan Snapdragon alırdım arkama bile bakmazdım. Bir diğer yandan kontrol ettiğim de Snapdragon gen 2 ile Exynos arasında aşırı profesyonel bir kullanıcı değilseniz fark yok gibi bir şey. Ama tabii ki güncelleme destekleri ve yeni nesil olmasına bakarsakta S24 her türlü farkı atıyor S23 ultraya yine de kararsız durumdayım. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir kullanıcıdan bunları duymak daha güzeldi :)
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı