Samsung SM-J200F şarj olduğundan yüksek gösteriyor

alpethz

Hectopat
Makaleler
2
Telefon çöp değiştir gibi şeyler yazmayın.

SM-J200F telefonumun şarjı olduğundan yüksek gösteriyor %50'ye kadar 2 saatte doluyor %50'den sonra 15 dakika içinde 100 oluyor. Sonrasına %100'den %50'ye yavaş yavaş düşüyor sonra bir anda bitiyor şarjım :(

Yeni batarya almıştım babam kazıkladı beni bataryamı kaptı :( ama yok mu kalibre etmenin bir yolu? *#0228# kodu dışında kalibre etme yolu yok mu?
Yardım edecek biri yok mu?
O kodla veya uygulamayla olmuyor kalibrasyon. Aslında kalibrasyon muhabbeti sadece batarya değerinin doğru gösterilmesini sağlar. İsterseniz şu yöntemi deneyin;
  1. Telefon kendini kapatana kadar, yani batarya tam boşalana kadar işlem yapın. Telefon kendini kapatsın.
  2. Telefon kapandıktan sonra tekrar telefonu açın işlem yapmayın. Telefon tekrar kendini kapatacaktır.
  3. Daha sonra telefonu şarja takın ama açmayın.
  4. Telefonunuz doldu mesajını görene kadar şarjdan çıkartmayın.
  5. Telefon %100 doldu göründüğünde telefonu şarjdan çıkartın ve telefonu açın.
  6. Telefonu açtığınızda %100 görünmüyorsa telefon açıkken tekrar şarja takın.
  7. Bu işlemi şarjda çektiğinizde %100 (%98 vb gibi yakın bir değer) görene kadar tekrar edin.
  8. %100 şarjı gördüğünüzde tekrardan telefonu kapanana kadar kullanın, yani tamamen boşaltın.
  9. Telefonu %100 şarj olana kadar şarjda tutun.

Son düzenleme:
O kodla veya uygulamayla olmuyor kalibrasyon. Aslında kalibrasyon muhabbeti sadece batarya değernin doğru gösterilmesini sağlar. İsterseniz şu yöntemi deneyin;
  1. Telefon kendini kapatana kadar, yani batarya tam boşalana kadar işlem yapın. Telefon kendini kapatsın.
  2. Telefon kapandıktan sonra tekrar telefonu açın işlem yapmayın. Telefon tekrar kendini kapatacaktır.
  3. Daha sonra telefonu şarja takın ama açmayın.
  4. Telefonunuz doldu mesajını görene kadar şarjdan çıkartmayın.
  5. Telefon %100 doldu göründüğünde telefonu şarjdan çıkartın ve telefonu açın.
  6. Telefonu açtığınızda %100 görünmüyorsa telefon açıkken tekrar şarja takın.
  7. Bu işlemi şarjda çektiğinizde %100 (%98 vb gibi yakın bir değer) görene kadar tekrar edin.
  8. %100 şarjı gördüğünüzde tekrardan telefonu kapanana kadar kullanın, yani tamamen boşaltın.
  9. Telefonu %100 şarj olana kadar şarjda tutun.

Çok uzun işlem :eek: teşekkürler deniyorum :)

Bataryanızı çıkarıp bakar mısınız, şişme olmasın? Bu anlattığınız belirtiler genelde batarya şiştiğinde olur. Öyle ise çok tehlikeli. Hemen kullanmayı bırakmalısınız o bataryayı.

Bataryanızı çıkarıp bakar mısınız, şişme olmasın? Bu anlattığınız belirtiler genelde batarya şiştiğinde olur. Öyle ise çok tehlikeli. Hemen kullanmayı bırakmalısınız o bataryayı.

Çok gözle görülen bir şey yok ne yazık ki. Batarya zaten sağlıksız ve li-ion (nefret ettiğim) bir batarya türü.

Elinize alip; yani size bakar sekilde dumduz tutarken, alt ve ust tabandan en ufak bir kisim gondermemeniz lazim.
Supheniz varsa, bir baskasiyla kiyaslayin.

Garanti suresinde ise; ve eger varsa, sismeden dolayi pili degistirme talebinde bulunabilirsiniz.

Geri
Yukarı