Samsung Tab S9 FE+ ekranın ortalarında S Pen sapıyor

andlost_42

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba görselde de görüldüğü gibi cihaz her zaman olmasa da bazen yazması gerektiği yerden birkaç milimetre aşağıda veya yukarıda yazmaya başlıyor. 1-2 dakika sürebiliyor ve o bölgede yazı yazmama engel oluyor o bölgeye yaklaştığı zaman kalem yukarıya da aşağıya doğru yazmaya başlıyor ve yazıyı bozuyor. nedenini bilen var mı ve ne yapmalıyım bu sorun tabletin kenarlarını değil daha çok ortalarına doğru yaşanıyor.

Ek olarak cihazı alalı daha 2 ay oldu.

Dosya Ekleri

• IMG-20240419-WA0004.jpg
    IMG-20240419-WA0004.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 28
Dokunmatik de sorun olabilir. Play store da dokunmatik ekran testi uygulamaları var test edebilirsiniz.
Bu testleri yaptım ancak bir sorun tespit edilemedi

1-2 dakika suruyor demis, gecici oldugu icin isinma kaynakli olabilir. O siralarda cihaz isiniyor mu?
Genelde çok fazla ısınmıyor genellikle yazı yazarken yani uzun kullanımlarda fark ediyorum. Ancak açar acmazda yaşadığım oldu yani düzenli ya da belirli bir aralığı yok

Bilmeyen herkes yorum yapmış durum şöyle tabletin kılıfı varsa manyetik o sapmaya uğratır ki
Samsung'un kendi kalemi de sapma payı var farklı açılardan tutarsan görürsün bende aynı sorunu yaşadım aynı tablet yetkili servise defalarca gittim hep de normal dediler kısacası etrafında manyetik alanmoluşturacak şeyler varsa bozuluyor mıknatıs vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı