SanDisk USB bellek okuma ve yazma yaparken ısınıyor

Ali_TR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Amazon'dan SanDisk Ultra flair 3.0 64 GB ve Baseus Ingenuity series mini OTG adaptor Type-C to USB-a 3.1 aldım. Telefondan flasha 340 MB boyutunda video attım. Fakat yazma hızı çok yavaş. 2.5MB/s ile 2.7MB/s arası yazma hızı aldım. Ve ilk kullanımımda hiçbir işlem yapmamama rağmen 2-3dk sonra flashı çektiğimde biraz ısınmıştı. Bugün TV'ye takıp video kayıdı ve 5-10dk video izledim. Yine orta derece ısınma oldu.
Isınmanın sebebi size metal olması mı yoksa flash bozuk falan mı? Ve yazma hızının bu kadar yavaş olmasının sebebi telefon mu flash mı yoksa OTG mi?
3-4 yıldır SanDisk Ultra 16 GB SD kart kullanıyorum. Onda yazma hızı Max 13-14MB/s ile başlayıp 1MB/snin altına düşebiliyor. Ortalama hızı ise 3-4MB/s.
Flashın yazma hızı daha yüksek olması gerekmez mi? İnternetteki yorumlarda hız değerleri gayet yüksekti. Hatta ben Cruzer Glide alacaktım. Forumda bir arkadaş metal olduğu için Ultra flairi önerdi. Lakin durum böyle. Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam hiçbir işlem yapmayın yine ısınır. Bilgisayarda boş boş takılı dururken ısınıyor hele televizyona taksam abartmıyorum çok rahat 60-70 derede oluyordur dokunamiyorum belli bir süre.

Hocam hiçbir işlem yapmayın yine ısınır. Bilgisayarda boş boş takılı dururken ısınıyor hele televizyona taksam abartmıyorum çok rahat 60-70 derede oluyordur dokunamiyorum belli bir süre.
TV den film izlemek istiyorum da ısınması flasha zarar verir mi? Bozulmasını veya ömrünün kısalmasını istemiyorum.

TV den film izlemek istiyorum da ısınması flasha zarar verir mi? Bozulmasını veya ömrünün kısalmasını istemiyorum.
Zarar gelmez hocam. 80 derecenin üstüne çıkmadığı sürece. Ama 80 dereye de gelmez. Rahat olun hocam birşey olacağını sanmıyorum.

Veri okurken çok ısınmaz, yazarken ısınır. TV'den istediğin kadar film izle sıcaklık kaynaklı bozulma ihtimaline denk gelme ihtimalin çok çok zor. 😄 USB2.0 eskilerden ise gerçi video formatı etkiler mi bilmiyorum ama hız düşmesi normal. 340mb'lik müzikler veya resimlerden oluşan bir klasör at bakalım durum ne olacak?

Veri okurken çok ısınmaz, yazarken ısınır. TV'den istediğin kadar film izle sıcaklık kaynaklı bozulma ihtimaline denk gelme ihtimalin çok çok zor. 😄 USB2.0 eskilerden ise gerçi video formatı etkiler mi bilmiyorum ama hız düşmesi normal. 340mb'lik müzikler veya resimlerden oluşan bir klasör at bakalım durum ne olacak?
Video kalitesi 480p ydi. Hız düşmesi pek olmadı 2.5-2.7mb/s arasında başladı ve bitti. Sandisk Ultra 16gb sd kart var. O bile 13-14 le başlayıp 1mb nin altına düşüyor. Ortalama 3-4mb/s veriyor. Usb daha hızlı olması gerekmez mi?

Ortalama 3-4mb/s veriyor. Usb daha hızlı olması gerekmez mi?
USB2.0 ise 5-6-7'dir zaten. Lakin takılan cihazın kalitesinden tut, içine atılan dosyaya kadar çok şey etkiliyor. Bir de her USB aynı değil şans eseri biri bir tık iyidir diğeri bir tık kötü 2.0 olanların hepsinde yanı terane bir müddet sonra iyice sapıtıyor zaten. Resim cv metin döküman harici uzun süreli medya verisi taşınmasını doğru bulmuyorum.

EN iyi deneyim için USB 3.0 limitine takılmayan portu bulunan, 3.0 destekli bir cihaz ve USB 3.0 Flash Bellek öneririm. Böyle sıkıntılarla uğraşmazsınız.

USB2.0 ise 5-6-7'dir zaten. Lakin takılan cihazın kalitesinden tut, içine atılan dosyaya kadar çok şey etkiliyor. Bir de her USB aynı değil şans eseri biri bir tık iyidir diğeri bir tık kötü 2.0 olanların hepsinde yanı terane bir müddet sonra iyice sapıtıyor zaten. Resim cv metin döküman harici uzun süreli medya verisi taşınmasını doğru bulmuyorum.

EN iyi deneyim için USB 3.0 limitine takılmayan portu bulunan, 3.0 destekli bir cihaz ve USB 3.0 Flash Bellek öneririm. Böyle sıkıntılarla uğraşmazsınız.
Otg usb 3.1 flash 3.0 telefon xiaomi redmi note 9

Yeni konular

Geri
Yukarı