Sapphire Pulse vs Sapphire Nitro+

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ekran kartı alacağım fakat alacağım ekran kartının 2 modeli bulunmakta. Biri Pulse diğeri ise Nitro+. Fiyat farkı olarak yaklaşık 4K oynuyor. Sizce 4K fazla verip Nitro+ modelini almaya gerek var mı? Yoksa Pulse almak mı mantıklı?

7800 XT alırken ikisi arasında kasama sığmadığı için Pulse modelini almak zorunda kaldım. Sıcaklık olarak 63 üstünü henüz göremedim. Fiyat farkı için o kadar vermeye gerek yok en azından benim kullandığım model için.

ekran kartı modelini söyle ne kadar faark olucağını söyliyim

7800 XT alırken ikisi arasında kasama sığmadığı için Pulse modelini almak zorunda kaldım. Sıcaklık olarak 63 üstünü henüz göremedim. Fiyat farkı için o kadar vermeye gerek yok en azından benim kullandığım model için.
şuan zaten 7800xt ile 7900 gre yakın fiyattalar

şöyle boost clock nitro 2391 MHz pulse 2293 MHz pure 2333 MHz
sitede bu ama nitronun soğutması daha iyi oluyor oveclock a daha müsait
21400 e pure alabilirsin 600 lira farkı var

Şöyle Boost clock Nitro 2391 MHz Pulse 2293 MHz Pure 2333 MHz.
Sitede bu ama Nitro'nun soğutması daha iyi oluyor oveclock a daha müsait.
21400'e Pure alabilirsin 600 lira farkı var.

Soğutma olarak nasıl peki hocam? Aralarında çok bir fark var mı? Birkaç konu incelemiştim, Nitro+ olanların soğutma bloğu daha kalın ve diğer serilere göre biraz daha serin çalıştığını okudum. Ne kadar doğru bilmiyorum.

normal kullanımlar için pure da seni gayet götürür o 3bini sıvı soğutma yada daha iyi bir işlemci olarak harcayabilirsin almadıysan yada daha yüksek frekanslı ram olabilir diğer parçalarda ne var

Normal kullanımlar için Pure da seni gayet götürür o 3bini sıvı soğutma ya da daha iyi bir işlemci olarak harcayabilirsin almadıysan ya da daha yüksek frekanslı RAM olabilir diğer parçalarda ne var.

İşlemci olarak 5600 kullanıyorum. 1080p monitör kullanıyorum. Onu satıp üzerine biraz ekleyip 2K monitöre geçeceğim. PSU olarak Aerocool KCAS 600W 80Plus Bronze bir PSU kullanıyorum. Ekran kartına yeterli gelmeyeceği için PSU da değiştireceğim.

Geri
Yukarı