Şarjlı pil vs standart pil

Şarj döngüsü konusunda telefon üreticiler bu döngüyü korumak için adaptif şarj diye bir olay çıkardı. Yani batarya kişinin kullanıma göre hızlı ya da yavaş olacak bir teknolojiye sahip. Atıyorum sen her gece 00:00 da şarja takıp 07:00 da şarjdan telefonu çekiyorsun diyelim. Cihaz o saatleri algılayıp bataryayı daha yavaş şarj ediyor ki şarj döngüsü uzun olsun.

Apple bu döngüde garanti dışı bile bırakabiliyor yani sen cihazı çok şarj etmişsin bataryaya garanti vermiyorum diyebiliyor.

Bunları şu yüzden yazdım. Firma X döngü yazabilir ama bu %100 kesin bir şey değil. Yapılan testlerin ortalamasını yazıyorlar.

1300 mAh da düşüş oldu ama normalde 10-12 saat gidiyorsa 8 saat gitmeye başladı, ama mesela normal pili şarj ettiğimde birkaç saat giderken 2 sene geçmesine rağmen hala 1300 mAh net 7-8 saat gidiyor.

1300 mAh da düşüş oldu ama normalde 10-12 saat gidiyorsa 8 saat gitmeye başladı, ama mesela normal pili şarj ettiğimde birkaç saat giderken 2 sene geçmesine rağmen hala 1300 mAh net 7-8 saat gidiyor.
İşini görüyorsa sorun yok ama vaat edileni kağıt üzerinde veremiyor artık hocam.

Türkiye'de satın alabileceğiniz en kaliteli şarjlı piller IKEA Ladda piller. İnternet mağazasında genelde satışta olmuyor ama yakınınızda IKEA varsa, internetten mağaza stoğuna bakarak alabilirsiniz. IKEA Stenkol şarj cihazıyla 4'lü paket olarak satılan paketini alabilirsiniz.

Tek oturumda daha uzun saat dayanmasını istiyorsanız 2450 mAh olanlarından, ya da 2 katı kadar daha fazla doldurma ömrüne sahip olan 1900 mAh olanlardan alabilirsiniz.

Bunlar AA boyutunda olanlar. AAA boyutunda da 750 mAh'lik modelleri satışta.

Yeni konular

Geri
Yukarı