Satranç için taktik önerisi

Merhaba. Ben satranç oynamayı seviyorum. Biraz da açılış taktik biliyorum ama benim öğrenmek istediğim birkaç taş feda ederek taşlarımı güzel konumlandırmam. Böyle birkaç taktik biliyorsanız söyler misiniz?

Konumlandırmayı ve taşların özelliklerini birleştirerek saldırmayı öğrenirseniz sayılamayacak kadar taktik ortaya çıkar zaten. Bizim özel olarak verebileceğimiz taktikler herkesin bildikleri.

Uygulamanın pek katkısı olmaz sana ama gerçek turnuvaları izlemen, at kullanmayı güzel öğrenmen bayağı işine yarar.

Atı dikkatle kullanıp çatal atmaya çalışıyorum ama işte çataldan sonra at gidiyor.

Konumlandırmayı ve taşların özelliklerini birleştirerek saldırmayı öğrenirseniz sayılamayacak kadar taktik ortaya çıkar zaten. Bizim özel olarak verebileceğimiz taktikler herkesin bildikleri.

Açılışta han taşları oynarsam fil at vezir gibi taşları güzel konumlandırırım onu öğren meye çalışıyorum.

Atı dikkatle kullanıp çatal atmaya çalışıyorum ama işte çataldan sonra at gidiyor.
Çatalı değerli kullanman lazım mesela 2 kale çatalına karşılık atı verebilirsin yada şah çatalında genelde at gitmiyor o çatala da alış. Ayrıca şah önü sürdükten sonra fil sür güzel açılış taktiği.

Çatalı değerli kullanman lazım mesela 2 kale çatalına karşılık atı verebilirsin ya da şah çatalında genelde at gitmiyor o çatala da alış. Ayrıca şah önü sürdükten sonra fil sür güzel açılış taktiği.

London güzel miş altları da öne çıkarıyor filde çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı