Satranç Lisansı Nasıl Çıkartılır?

Swordyyx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle 14 yaş satranca ciddi şekilde başlamak için geç midir? Ve nasıl lisans çıkartılır? FIDE sıralamasında nasıl elo kazanılır? Bunlar hakkında genel bir bilgi verir misiniz?

İlk öncelikle bunun gibi şeylere başlamak için hiçbir zaman çok geç değildir. Soruya gelirsek, şu belgede sorunuzun cevabı ve bu konuda ilerlemek istiyorsanız bilmeniz gerekenler bu belgede yazıyor. https://shgm.gsb.gov.tr/Public/images/SGM/Federasyon/60124Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı 13.10.2022.pdf
Ayrıca elo vs. için bu siteye bak
Hocam tam olarak sitenin hangi sekmesine girmeliyim? Çünkü site oldukça karmaşık.

Hocam merhabalar. Ben yaklaşık 9 yaşından beri satranç oynuyorum. 10 ve 11 yaşındayken İzmir Elo Satranç Turnuvası (İlkokul, ortaokul ve liselerin İzmir fuarında toplanıp 7 tane maç yaptığı turnuva) ve satranç kesinlikle geç kalınmış değil. Şuan 16 yaşındayım ve bende 3 yıldır ara versem de bu oyun zeka oyunu hocam yani çabalamak lazım emek ile herşey olur, geç değil hiçbir şey için. Lisans işini bende bilmiyorum, çıkarmak isterim açıkçası. Konuyu takip edeceğim.

Geri
Yukarı