Şehirler arası otobüslerde en iyi koltuk hangisi?

Sleim

Picopat
Daha fazla  
Elbette ilk önceliğimiz tekli koltuklar. Ama hangi noktasında en rahat konuma sahiptir? En arkada motor sesinden ve sallantılardan sıkıntı olunuyor mu? Benim kullanacağım firma metro ve yol 12 saat hangi koltuğu alsam kararsızım.

1d1bc389-b5fc-40f6-b992-c2d306faa461.jpg

Ben hep 27 numarayı alıyorum hocam hem tek hem orta kapıya yakın ve çok su içtiğim için genelde kendim alıyorum suyu.

Ben genel olarak 1 numarayı tercih ediyorum. Yolu ve manzarayı izlemek hoşuma gidiyor. Önümü kapatan bir şey olmadığı için ferah hissediyorum kendimi.

Uyunmaz orada. Biraz mahrumiyet gerekiyor. Önün kapalı olması güzel oluyor. Sürekli karşıdan gelen araçların fenerini görmekte rahatsız edici. Kaptana yakın olmak güzel değil. Orada 1-2 kişi oluyor genelde muhabbet ediyorlar.

1 numara. 2 veya 3'te muhakkak yanına biri geliyor, yolculuğun keyfi çıkmıyor. Biraz riskli oluyor ama 23 numarada yanına biri gelme olasılığı düşük, orası da çok güzel oluyor. Yanına biri gelmeyince diğer koltuğu da kullanabiliyorsun. Ayrıca arkandaki kimse olmayacağı için seni rahatsız etme olasılığı yok.
20' de fena değildir.
Orta kapının arkası yani 21 numaranın olduğu sıradaki koltuklar da fena olmuyor. O koltukların önündeki masamsı yer daha geniş ve sabit olduğu için (otobüse bağlı tabi) aynı okul sıralarındaki gibi uyunabiliyor.
Özetle tekli kısımda ilk tercihler 1, 20; ikili bölümde 23, 21. sıradaki ikili kısımda cam tarafı olmalı. Bu dört koltuk dışında 1-20 arası tüm tekli koltuklar olur.
Eğer fullenmeyecek otobüs ise yani yanına birinin gelme olasılığı düşük ise 23 çok rahat oluyor.
Arka kısıma bahsettiğim koltuk dışında oturmadım ama motor sesi çok olur ve daha çok sallanır muhtemelen.

Geri
Yukarı