Servis Point Rezaleti

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sinerji firmasından aldığım Sapphire Pulse RX 5600XT ekran kartını garantiye verdim. Sinerji, Endeks Bilişim'e oradan da Servis Point'e gitti. Bir hafta sonra ürün sağlam deyip geri göndermişler. Ürünü bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyleyip tekrar gönderilmesini talep ettim. Bu süreçte Servis Point'i aradığımda çıkan kadın saygısızca sanki suçluymuşuz gibi cevaplar veriyordu. Endeks Bilişim üzerinden Servis Point ile iletişim kurdum. Yaşadığım tüm sorunları, yaptığım testleri mail ile gönderdim. Sadece Tomb Raider FPS testi videosu çekip sağlam olduğunu söylüyorlar. Yaşadığım sorunun FPS'in düşük olmadığı dropların girdiği ve görüntülerdeki bozulmalar olduğunu belirtmeme rağmen bunu kabul etmediler. Son gönderdiğim mesajda daha önceden aldığım video kaydını gönderdim. Videoda açıkca görünmesine rağmen ürünü tekrar yollamışlar. Ayrıca @Murat5038'in fark ettiği BIOS frekanslarının sorununu da belirtmiştim. Ona da bir cevap vermediler. Şu an sistemde G210 ekran kartını kullanıyorum. Bu kartta bile sistemde drop olmuyor.

Sinerji ve İtopya parçaları ucuz satar ama iş garantiye gelince her zaman bu tip sıkıntıları yaşatır. Bir kere bende Sinerjiden sistem alma gafletinde bulundum bir daha tövbe ettim. Sana bol şans diliyorum geçmiş olsun.

Eğer işin ucunda Servis Point var ise o markadan uzak durmalısın. Vatan'dan almış olduğum B450 Gaming Plus Max'de de aynı sorunu yaşamıştım. Adamlar resmen kazıklamaya çalışıyor, geçmiş olsun. THH'ye başvurmayı deneyin isterseniz.

Iki defa isim düştü, biri anakart diğeri ise Sapphire marka ekran kartında. Sapphire almamak için sebeblerden biri daha, ben kartın arızalı olduğunu ve RMA raporu alabilmek için 5 ay uğraştım. Tabii benim durumumu şöyle anlatiyim. Anakartimi 5 gün içerisinde onarıp yolladılar. Ekran kart olayında ise SP olmasa Arena beni ugrastirip duruyordu.

Sinerji ve İtopya parçaları ucuz satar ama iş garantiye gelince her zaman bu tip sıkıntıları yaşatır. Bir kere bende Sinerjiden sistem alma gafletinde bulundum bir daha tövbe ettim. Sana bol şans diliyorum geçmiş olsun.
Olayı yanlış anlamışsınız. Olay Sİnerji, İtopya vs değil. Ürünün teknik servisiyle alakalı bir durum. Aynı marka ekran kartını farklı firmadan alsanız da yolunuz yine Servis Point ile kesişecekti.

Konuya gelecek olursak en kötü THH ile çözüme kavuşursunuz diye düşünüyorum ama Covid-19 nedeniyle THH süreçleri çok uzamaya başladı. :(

Evet, onu bildiğimden garantide bunu çözmeye çalışıyorum. Sorunun sürücü ile alakalı olduğunu söylüyorlar ama farklı kullanıcılarda bu sorunlar yok.
Olayı yanlış anlamışsınız. Olay Sİnerji, İtopya vs değil. Ürünün teknik servisiyle alakalı bir durum. Aynı marka ekran kartını farklı firmadan alsanız da yolunuz yine Servis Point ile kesişecekti.

Konuya gelecek olursak en kötü THH ile çözüme kavuşursunuz diye düşünüyorum ama Covid-19 nedeniyle THH süreçleri çok uzamaya başladı. :(
Sağolsunlar lazım olur diye 2 tane civata göndermişler. Kutuyu kolay açayım diye de kesmişler benim için.
IMG_20200701_094106.jpg
IMG_20200701_094240.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı